Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 - auta i motocykle w nowym gameplayu

Szczegóły na temat pojazdów.
  • Pojawi się 5 klas samochodów
  • Auta można ukraść lub kupić
  • Wozy przyzwiemy tak, jak Płotkę w Wiedźminie 3

W trakcie kolejnej prezentacji Cyberpunk 2077 ujawniono nowy zwiastun gry. Nagranie skupia się na pojazdach oraz przedstawia nowe fragmenty gameplayu z samochodami i motocyklami.

Wozy podzielono na pięć klas. Ekonomiczne są najwolniejsze i można je znaleźć w najbiedniejszych dzielnicach Night City. Auta typu executive są bardziej luksusowe i wyróżniają się nieco lepszymi osiągami.

Kolejne dwa rodzaje to ciężko opancerzone ciężarówki i czołgi o znacznej sile ognia oraz sportowe pojazdy o bardzo wysokiej prędkości. Ostatnimi maszynami są tak zwane hipersamochody, które cechują się zarówno mocnym pancerzem, jak i dużą szybkością.

Wozy można ukraść - niczym w grach z serii GTA - lub kupić od jednego z handlarzy. Uczestniczący w pokazie przedstawiciel CD Projekt Red ujawnił też, że przywoływanie posiadanych aut działa tak samo, jak wzywanie Płotki w Wiedźminie 3: wystarczy wcisnąć jeden przycisk, by środek transportu pojawił się w pobliżu.

Poszczególne klasy różnią się nie tylko osiągami i sposobem prowadzenia, ale też wyglądem. Przykładem jest deska rozdzielcza, która w samochodach z wyższej półki jest podświetlana, a w biedniejszych maszynach może być całkowicie wyrwana.

Potwierdzono także, że w grze pojawią się wyścigi. Zawody odbędą się w różnych obszarach Night City, więc twórcy radzą, by wybrać wóz dostosowany do nawierzchni, na której stoczą się zmagania.

Opublikowano też dwa dodatkowe materiały - w pierwszym przybliżono powstawanie realistycznych odgłosów pojazdów, a w drugim przedstawiono kulisy współpracy z firmą motocyklową Arch Motorcycle, której współzałożycielem jest Keanu Reeves.

Cyberpunk 2077 ukaże się 19 listopada na PC, PS4 i Xbox One, ale gra będzie działała także na nowych konsolach.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze