Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chmura xCloud dostanie obsługę klawiatury i myszy

W planach również sterowanie żyroskopem.

Chmura xCloud otrzyma wsparcie gry za pomocą klawiatury i myszy. Microsoft testuje również możliwość sterowania żyroskopem na telefonach i tabletach.

Przypomnijmy, że obecnie do używania xCloud niezbędny jest kontroler - jako fizyczne akcesorium lub w formie wirtualnych przycisków na ekranie dotykowym.

Informację o wprowadzeniu nowych opcji sterowania ujawnił Jorg Neumann - jeden z twórców Microsoft Flight Simulator. Podczas transmisji na żywo otrzymał pytanie, czy działająca w chmurze wersja symulatora lotu otrzyma obsługę klawiatury i myszy.

Deweloper odpowiedział, że zespół ds. rozwoju platformy xCloud pracuje nad dodaniem takiej funkcji, jednak sam nie zna szczegółów. Według Neumanna, nowe opcje sterowania otrzymają różne gry w chmurze Microsoftu, nie tylko Flight Simulator.

Serwis The Verge poprosił koncern z Redmont o komentarz. Według przedstawiciela firmy, „zespół ds. rozwoju platformy sprawdza możliwości sterowania dotykowego i żyroskopowego oraz jest podekscytowany możliwością dodania obsługi klawiatury i myszy”. Nie podano jednak daty wdrożenia nowej funkcji.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze