Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Microsoft Flight Simulator pracują podobno nad grą wyścigową

Microsoft Driving Simulator?

Francuskie studio Asobo, które odpowiada za Microsoft Flight Simulator 2020 czy nadchodzące A Plague Tale: Requiem, ma ponoć pracować nad prototypem gry wyścigowej na PC oraz Xbox.

Według źródła jednego z prowadzących podcast Xbox Era, gra Asobo ma znajdować się w bardzo wczesnej fazie produkcji i nie ma pewności, że w ogóle powstanie. Jeśli jednak do tego dojdzie, to nie należy spodziewać się rychłej premiery.

Taki tytuł może wydawać się zbędny w portfolio Microsoftu - w końcu nie brak tam udanych gier wyścigowych, a Forza Motorsport od zawsze kładzie nacisk na bardziej symulacyjną stronę gatunku. Wspomniana marka nie jest jednak pełnym symulatorem, a tzw. sim-cade, gdzie pewne aspekty fizyki jazdy są uproszczone, by dać więcej przyjemności z rozgrywki.

Możliwe też, że Asobo wcale nie zamierza stworzyć gry symulacyjnej - pogłoski mówią, że Forza Horizon 6 już powstaje, ale może być ostatnią grą z tej serii, przynajmniej przez jakiś czas. W takim wypadku niewykluczone, że Francuzi zbudują w to miejsce zupełnie nową, zręcznościową markę.

Read this next