Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft Flight Simulator w listopadzie otrzyma edycję Game of the Year - jako darmowe DLC

Podziękowanie dla fanów.

Microsoft ujawnił, że 18 listopada ukaże się Microsoft Flight Simulator w wydaniu Game of the Year na PC i Xbox Series X/S. Nową wersję otrzymają wszyscy posiadacze bazowej gry w formie darmowego DLC.

Przedstawiciele koncernu z Redmond podkreślają, że zapowiedziana edycja jest wyrazem podziękowania dla fanów - zarówno weteranów, jak i nowych miłośników, dzięki którym symulator lotniczy stał się „fenomenem”.

Zawartość Microsoft Flight Simulator: Game of the Year Edition

Wersja Game of the Year zaoferuje pięć dodatkowych maszyn, w tym Boeing F/A-18 Super Hornet, czyli pierwszy militarny odrzutowiec w grze. Do tego między innymi niemiecka podniebna taksówka VoloCity i legendarne Pilatus PC-6 Porter.

Pojawi się także osiem nowych lotnisk - po trzy w Niemczech i Szwajcarii oraz dwa w USA. Poza tym w planach kolejne misje z cyklu Discovery Flights, w których gracze polatają w sześciu następnych lokacjach: Helsinkach, Freiburg im Breisgau, Mekce, Monument Valley, Singapurze i Górze Cooka.

Twórcy rozbudują też produkcję o 14 dodatkowych samouczków oraz funkcje oczekiwane przez fanów - odświeżony system pogodowy, obsługę bibliotek DirectX 12 i powtórki. Deweloperzy wprowadzą również kolejne miasta zeskanowane z pomocą fotogrametrii.

To nie wszystko, ponieważ w dniu premiery edycji Game of the Year - 18 listopada - zadebiutuje rozszerzenie z wyścigami samolotów na licencji mistrzostw STIHL National Championship Air Races organizowanych przez stowarzyszenie RARA. DLC kosztuje 19,99 dolarów (79 zł).

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze