Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Modern Warfare - mnóstwo szczegółów o trybie sieciowym. Zwiastun, gameplay i otwarta beta

Pojawi się wariant dla ponad 100 graczy.

Na dzisiejszym pokazie Infinity Ward ujawniło nowe szczegóły na temat trybu sieciowego Call of Duty: Modern Warfare. Zaprezentowano zwiastun i fragmenty rozgrywki oraz plany dotyczące otwartej bety.

Multiplayer sprawdzą najpierw posiadacze PS4. Na konsoli testy odbędą się w dniach 14-16 września, przy czym od 12 września dostęp uzyskają gracze, którzy złożyli zamówienie przedpremierowe na strzelankę.

Posiadacze PC i Xbox One z tytułem zapoznają się pomiędzy 21 a 23 września. Osoby, które kupiły pozycję w preorderze, rozpoczną zabawę 19 września - co ciekawe, wówczas na sprzęcie Sony wystartuje kolejna otwarta beta. Testerzy otrzymają możliwość wspólnej rozgrywki z właścicielami innych platform.

Sam tryb wieloosobowy zaoferuje szereg zróżnicowanych trybów. W planach jest Ground War - wariant przeznaczony dla maksymalnie 100 użytkowników. Do tego opcje na mniejszą skalę, czyli ze zmaganiami 2 na 2 (ujawniony niedawno Gunfight), a także 6 na 6, 10 na 10 i 20 na 20.

Twórcy przygotowują także Gunsmith, czyli rozbudowany system personalizacji używanej broni. To nie wszystko, ponieważ pojawią się nocne mapy, na których użyjemy noktowizorów, znacząco zmieniających sposób rozgrywki.

Autorzy podkreślają, że kluczem do wygrania wirtualnych pojedynków będzie umiejętne skorzystanie z nowych mechanizmów zabawy, w tym możliwości zamontowania stacjonarnych broni oraz wyważania drzwi.

Deweloperzy także ponownie potwierdzili, że w tegorocznej odsłonie cyklu zabraknie przepustki sezonowej. To oznacza, że studio Infinity Ward wszystkie popremierowe treści pokroju map udostępni bez dodatkowych opłat.

W międzyczasie dziennikarze i youtuberzy, którzy mieli okazję sprawdzić już rozgrywkę wieloosobową z powstającego projektu, opublikowali materiały prezentujące multiplayer w akcji. Nagrania przedstawiają zmagania w różnych wariantach i nocą.

Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje 25 października na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze