Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Modern Warfare 2 szokuje realizmem. Amsterdam jak prawdziwy

Ujęcia z kampanii.

Małą furorę w sieci robi obecnie krótki klip z kampanii Call of Duty: Modern Warfare 2. Jest tak realistycznie, że przynajmniej na początku nagrania wydaje się, że patrzymy na film wideo.

Materiałem podzielił się użytkownik „Mercifuhl” na Twitterze. Postać zaczyna w alejce, spoglądając na rzekę, po której płynie statek. Oświetlenie, roślinność i postacie wyglądają jak żywe. Czar pryska nieco, gdy bohater zaczyna się poruszać, a wrażenie psują właśnie modele przechodniów.

Również bliższy rzut oka na tekstury ujawnia, że mamy do czynienia z grą wideo. To jednak szczegóły, a efekt nadal jest co najmniej imponujący. Co więcej, do jego osiągnięcia nie trzeba najwyraźniej szczególnie potężnego sprzętu. „Grafika zarejestrowana na GeForce RTX 3070” - dodaje autor.

Jak szybko rozpoznali komentujący, patrzymy na wirtualny Amsterdam. W tym mieście rozgrywają się dwie misje kampanii fabularnej Call of Duty: Modern Warfare 2. „Kilka miesięcy temu piłem kawę pod tym kościołem” - zapewnia przedstawiciel firmy wydawniczej Plaion.

„Ale im się udało. Wygląda jak w realu” - dodaje John ven der Burg, którego nazwisko sugeruje znajomość tematu. „Moje miasto wygląda świetnie w grze. Często jeżdżę tam rowerem” - dodaje „Derek Danger”.

Call of Duty: Modern Warfare 2 debiutuje 28 października, lecz część kupujących otrzymała dostęp do kampanii fabularnej już wczoraj, 20 października - stąd pierwsze ujęcia pojawiające się w sieci.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze