Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bloodborne - Jak zdobyć części pępowiny, odblokowanie sekretnej walki z ostatnim bossem

Poradnik do Bloodborne: Powrót do Kliniki Iosefki, wizyta w Warsztacie, zdobycie części pępowiny.

Tak jak pisaliśmy po objaśnieniu starcia z Mamką Mergo - jeżeli chcesz, możesz odblokować dodatkową, sekretną walkę z bossem. Odbędzie się ona po starciu z finalnym (czy też: teoretycznie finalnym) przeciwnikiem.

W tym celu, musisz zdobyć trzy identyczne przedmioty o nazwie Jedna trzecia pępowiny. W trakcie przygody można je zyskać przy czterech różnych okazjach, choć trzeba to zrobić w określonym momencie. Tylko część z Mamki Margo jest gwarantowana. Musisz więc zdobyć jeszcze dwie.

Wracamy do Kilinki Iosefki

Jeżeli sugerowałeś się naszym poradnikiem przy przechodzeniu przez Zakazany Las, nie poszedłeś zapewne do Kliniki Iosefki - tak jak radziliśmy. Najlepiej udać się tam dopiero po walce z pająkiem Romem. Skrót jest już odblokowany, więc wystarczy, że ze Snu udasz się na Parter Lazaretu, wyjdziesz z budynku w stronę Centrum Yharnam i od razu po wyjściu skręcisz w prawo przez otwartą wcześniej bramę.

Idź dalej przez furtkę w prawo. Dalej zabij mutanta przy drzewie (szybko zadaj pierwszy cios) i wejdź po drabinie. Wyeliminuj wszystkie wrony na dachu i idź prosto, wejdź przez okno do kliniki. Pójdź w prawo, by otworzyć drzwi i zabić dziwnego stwora - z leżanki podniesiesz tutaj zaproszenie do zamku Cainhurst. Pozwoli dostać się do opcjonalnej lokacji. Powóz do Cainhurst odjeżdża z Hemwick - lokacji, w której pokonałeś bossa-wiedźmę.

Wyjdź w stronę okna, którym wszedłeś i idź w drugą stronę. Skręć pierwszym korytarzem w prawo, a później idź po schodach na górę, później kolejnymi schodami nieco wyżej. W sali będzie Iosefka. Musisz ją dobić, by zebrać Jedną trzecią pępowiny.

Pora wrócić do Snu. Do latarni w lazarecie dotrzesz przechodząc przez pokój, w którym zebrałeś zaproszenie (na prawo od okna, którym wszedłeś do budynku).

Stara opuszczona kuźnia

Trzeci kawałek pępowiny znajdziesz w małej, sekretnej lokacji. By się do niej dostać, udaj się ze Snu do Rewiru Katedralnego. Z kaplicy przejdź w prawo, do Kuźni kościoła uzdrowienia. Byłeś już tutaj, więc wiesz jak tam trafić.

Musisz przejść do podziemi, tam, gdzie trzeba spacerować po drewnianych deskach i opadać na dół. Z pierwszej deski opadnij tylko raz. Stań przy lewej krawędzi platformy z desek (lewej, jeżeli patrzysz na ścianę). Spójrz w dół, a powinieneś dostrzec platformę, przy której są drzwi. Teraz trudniejsza kwestia - musisz tam skoczyć. Wyceluj i wyskocz w ostatniej chwili, miej oczywiście pełny pasek zdrowia.

Pamiętaj, że upadek zabierze ci sporo życia

Innym sposobem jest opadnięcie z pierwszej platformy, zaraz po wejściu z zewnątrz, po prawej stronie. Opadniesz na platformę niżej, później musisz przeturlać się na mniejszą platformę obok i opaść jeszcze niżej. To jednak bardziej skomplikowany sposób.

Po udanym, mamy nadzieję, lądowaniu, otwórz drzwi. Przejdziesz do Starej opuszczonej kuźni. Wygląd tej lokacji na pewno cię zadziwi. Wejdź do budynku, by zebrać przedmioty - w tym Jedną trzecią pępowiny. Pospaceruj także na zewnątrz, jeżeli chcesz. Zapal latarnię w budynku, by spokojnie wrócić do Snu.

Masz już trzy części pępowiny. Teraz wystarczy tylko skonsumować wszystkie kawałki. Ważne, żebyś zrobił to przed rozmową z Gehrmanem po pokonaniu Mamki Mergo. Jeżeli tego nie zrobisz, później nie będziesz już miał okazji (choć teoretycznie jest to możliwe) i stoczysz tylko jedną finałową walkę, pomijając opcjonalne - sekretne - starcie z „prawdziwie ostatnim” przeciwnikiem.

Następnie: Bloodborne - Ostatni boss, finałowe walki, zakończenie

Powrót do spisu treści: Bloodborne - Poradnik, Solucja - kompletny opis przejścia

Komentarze