Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bloodborne - Ostatni boss, finałowe walki, zakończenie

Poradnik do Bloodborne: Jak pokonać ostatniego przeciwnika i sekretnego bossa.

Gratulacje! Dotarłeś do końca długiej, ponurej podróży. By zakończyć przygodę, przenieś się do Snu Tropiciela. Lalka pewnie powiedziała ci już, że Gehrman czeka na ciebie w ogrodzie - przejdź więc w prawo, by się z nim spotkać.

Uwaga: Jeżeli chcesz później odbyć walkę z sekretnym bossem, pamiętaj, by skonsumować kawałki pępowiny. Musisz także zmierzyć się z Gehrmanem, a więc nie możesz zgodzić się na jego propozycję (wtedy po prostu gra zakończy się bez ostatniej walki).

Boss: Gehrman

Podejdź do starego tropiciela i porozmawiaj z nim. By stoczyć walkę, musisz odmówić, gdy zaproponuje, byś dał się „obudzić”. Gehrman to bardzo wymagający przeciwnik. Jest agresywny i szybki, a jego ataki często dosyć trudno przewidzieć.

Możesz uniknąć walki zgadzając się na propozycję Gehrmana... Zakończy to grę.

Lepiej grać ofensywnie niż stale się wycofywać. Stosuj uniki tak, by zbliżać się do wroga od prawej strony albo znajdować się za jego plecami. Staraj się stosować kontratak bronią palną, na który boss jest wrażliwy przez całą walkę.

Gehrman używa kosy oraz miecza i strzelby, którą czasem wymienia na pistolet. Ataki kosą są nieco łatwiejsza do ominięcia, gdy boss bierze poziomy zamach - możesz wtedy próbować przetoczyć się do przodu, by ostrze cięło za tobą. To też dobry moment na strzał. Możesz też postarać się zaprowadzić go pod murek. Przyparty do ściany, może być okładany ciosami aż do wyczerpania twojej staminy.

W połowie walki boss zyskuje dodatkowe umiejętności. Teleportuje się dookoła i wykonuje specjalny skok - gdy tylko podskoczy, od razu zacznij unikać, bez przerwy, do przeminięcia fali uderzeniowej. Cały czas pozostawaj agresywny, staraj się trzymać stosunkowo blisko bossa, prowokować ataki, unikać ich w ostatniej chwili i zadawać krótkie serie ciosów. Skorzystaj z Ognistego papieru i Papieru Pioruna, jeżeli zostały ci jeszcze w ekwipunku.

Po walce zobaczysz scenkę finałową. Otrzymasz też odznakę, dzęki której kupisz Pogrzebowe ostrze od posłańców, a także zestaw ubioru Gehrmana. To już koniec - rozpoczynasz Nową Grę Plus. Chyba, że odblokowałeś sekretne zakończenie.

Boss: Obecność księżyca

Walka z tym stworem rozpocznie się zaraz po starciu z Gehrmanem, o ile użyłeś trzech części pępowiny. Przy pierwszym podejściu możesz więc mieć trochę zbyt mało fiolek krwi - nie przejmuj się jednak, możesz zginąć i wrócić po uzupełnieniu zapasów. Pamiętaj też, by używać Papieru pioruna lub Ognistego papieru.

Efektowne wejście.

Obecność księżyca jest agresywna i całkiem szybka, ale większości ataków uniknąć łatwiej niż w starciu z Gehrmanem. Zazwyczaj boss atakuje serią trzech ciosów. Na początku serii postaraj się wykonać parę uników, by znaleźć się za plecami monstrum i zaatakować szybko 2-3 razy.

Będąc za plecami bossa lub stojąc z boku musisz jednak uważać na atak ogonem, zwracaj więc uwagę nie tylko na ręce. Potwór będzie też skakał i starał się ciebie przygnieść, jeżeli będziesz się oddalał.

W pewnym momencie Obecność księżyca zacznie przyzwać kule - nie daj się trafić, gdyż nie będziesz mógł się leczyć. Gdy bossowi zostanie 30 procent życia, zacznie też stosować potężny atak obszarowy, trudny do uniknięcia. Po jego wykonaniu, potwór stoi jednak w miejscu przez kilka sekund - sam musisz zdecydować, czy w tym czasie się uleczyć, czy jednak szybko podbiec do bossa i zadać serię ciosów.

Po starciu obejrzyj scenkę. To koniec przygody i początek Nowej Gry Plus. Zachowasz cały ekwipunek, poza przedmiotami kluczowymi dla fabuły i eksploracji (kluczami lub częściami pępowiny).

Powrót do spisu treści: Bloodborne - Poradnik, Solucja - kompletny opis przejścia

O autorze
Komentarze