Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard rozważa opcję sprzedawania czasu gry za złoto w World of Warcraft

Plus: w lutym nowy raid.

Blizzard przyznał, że rozważa umożliwienie graczom kupowania czasu gry w World of Warcraft za wirtualne złoto, na wzór innych sieciowych produkcji tego typu.

EVE Online od dawna pozwala kupować czas gry za wirtualną walutę

Pomysł polega na tym, by jeden z użytkowników mógł kupić abonamentowe „tokeny” jako przedmioty w grze, które można następnie odsprzedać.

„Nasze obecne przemyślenia na ten temat koncentrują się na zaoferowaniu graczom sposobu na wydanie nadmiarów złota, jednocześnie dając innym osobom opcję zdobycia złota w legalny i bezpieczny sposób” - napisali deweloperzy.

„Kilka innych produkcji sieciowych ma podobną opcję, a gracze sugerują, że są zainteresowani takim rozwiązaniem także w WoW. Zgadzamy się, że pasuje ono do gry i czekamy na kolejne opinie, podczas gdy przyglądamy się tej opcji.”

Z wiadomości na oficjalnym forum dowiedzieliśmy się także, że w lutym rozpocznie się kolejna faza legendarnej linii zadań, razem z otwarciem drugiego raidu Warlords of Draenor - Blackrock Foundry.

Deweloperzy pracują też nad możliwością wysyłania wiadomości w serwisie Twitter bezpośrednio z gry. W planach są również zmiany w garnizonie, z nowymi przedmiotami i misjami.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze