Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Producent Diablo 3 opuszcza Blizzard

Jay Wilson zajmie się pisaniem.

Oryginalny producent Diablo 3 - Jay Wilson - opuszcza Blizzard Entertainment po dziesięciu latach pracy w tym studiu.

„Ze smutkiem przyznaję, że po 10 najlepszych latach mojego życia, ten tydzień będzie moim ostatnim w Blizzardzie i w świecie gier wideo” - napisał na Twitterze.

„Odchodzę, by zająć się moją pierwszą pasją, czyli pisaniem. Robiłem to, gdy zacząłem tę pracę i zawsze chciałem do tego powrócić” - dodał.

Jay Wilson zasłynął głównie jako producent Diablo 3, będąc celem agresywnej krytyki ze strony fanów, narzekających na problemy z serwerami w okresie premierowym, czy też na wprowadzenie kontrowersyjnego Domu Aukcyjnego z transakcjami cyfrowymi.

Ostatecznie deweloper opuścił projekt, który na prostą wyprowadził Josh Mosqueira, były pracownik Relic Entertainment. Wilson przeszedł do zespołu odpowiedzialnego za skasowany tytuł Titan, a następnie współtworzył dodatek World of Warcraft: Warlords of Draenor.

Producent zaczynał karierę w 1999 roku, w studiu Cavedog Entertainment. Następnie pracował w Monolith Productions, EA i Relic Entertainment, zajmując się Dawn of War, serią Blood czy Company of Heroes.

Cover image for YouTube videoDiablo III: Reaper of Souls Opening Cinematic

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Diablo III

Video Game

Diablo III: Reaper of Souls

Video Game

See 1 more
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze