Skip to main content

80-letnia streamerka obchodzi urodziny w World of Warcraft

Już od dwóch tygodni.

80-letnia streamerka World of Warcraft świętuje swoje urodziny w nietypowy sposób. „WowGrandma78” - jak brzmi jej nazwa użytkowniczki - organizuje subathon w serwisie Twitch.

Subathon to nazwa coraz popularniejszego zjawiska w świecie streamingu. Zasady są proste: transmisja nie ma ustalonej daty końcowej, a każda subskrypcja czy donacje przedłuża czas trwania o ustalony czas.

Streamerka nie spędza oczywiście przed komputerem 24 godzin na dobę. Podczas snu oferowane są inne atrakcje, co w przypadku „WowGrandma78” oznacza głównie wyświetlanie zdjęć z przeróżnych przygód, młodości i wypraw streamerki.

„Zaczęłam streamowanie w 2020 roku, w wieku 78 lat. Jestem wdową z 6 dziećmi, 9 wnukami i 5 prawnukami” - czytamy w opisie. „Uwielbiam streamowanie i poznawanie tylu osób z całego świata”. Są nawet sponsorzy oraz specjalna kamerka dla kota.

Od faktycznych urodzin minęło już sporo czasu, ponieważ trwający sukces subathonu sprawił, że dzisiaj „WowGrandma78” streamuje już 13 dzień, bez zakończenia na horyzoncie. Jak na doświadczonego gracza przystało, takie maratony nie są jednak nowością dla solenizantki.

Kobieta również World of Warcraft zna od podszewki, grając niemal od samego początku, od szesnastu lat. Preferowaną klasą postaci jest Druid, ale streamerka na równi traktuje Hordę i Przymierze.

„Moją pierwszą prawdziwą grą był StarCraft i choć levelowałam w Star Wars: The Old Republic, Rift i Terra, to WoW jest mogą grą” - zapewnia „WowGrandma78”.

Zobacz także