Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard cenzuruje kolejne treści w World of Warcraft - koniec Big Love Rocket

Zniknęły też niektóre żarty.

Blizzard kontynuuje weryfikację treści w World of Warcraft, usuwając większość zawartości nacechowanej seksualnie. Po modyfikacji części obrazów w grze teraz pora na żarty i flirtowanie.

Po wpisaniu komendy „/flirt” lub „/joke” w grze, na czacie wyświetla się kwestia dialogowa. Niektóre z nich zostały teraz skasowane, jak „Zazwyczaj ujeżdżam tylko epickie wierzchowce, ale możemy się dogadać”, czy też „Uwierz mi, mam doświadczenie w eksplorowaniu głębin”.

Pełną listę korekt oferuje serwis WoWHead. Są też inne seksualne nawiązania, których Blizzard zdecydował się pozbyć: konkubiny i kurtyzany w Black Temple doczekały się męskich odpowiedników, a „Niewolniczy sługa” to teraz „Oddany Steward”.

Big Love Rocket to teraz X-45 Heartbreaker
Master Baiter zmienił imię

Wśród nazw zadań zniknęło na przykład „Szlifowanie hełmu” oraz „Podnoszenie włóczni Hodira”, a różowa rakieta o nazwie Big Love Rocket została przemianowana na X-45 Heartbreaker.

Para bossów Twin Consorts w lokacji Throne of Thunder to teraz Twin Empyreans. Zmodyfikowano także nazwę całej strefy - Mac'Aree. Ta nawiązywała do zwolnionego w kontrowersyjnych okolicznościach Jesse'ego McCree, więc musiała zniknąć - teraz lokacja to Eredath.

Podobnie postąpiono z książką pod tytułem „The Purple Hills of Mac'Aree” oraz elementami wyposażenia: Mac'Aree Lightseeker's Chestpiece czy Mac'Aree Vigilant's Redoubt. To tylko część zmian, jakie wprowadzono w World of Warcraft. Tytuł jest olbrzymi, więc prace mogą jeszcze potrwać.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze