Skip to main content

Battle.net zmienia nazwę, znowu

Aplikacja to teraz Blizzard Battle.net, z nowym logo.

Popularna aplikacja Battle.net zmieniła nazwę na proste Blizzard, lecz takie określenie nie zostało przyjęte i nawet pracownicy studia nadal posługiwali się tradycyjnym określeniem, powstałym ponad 20 lat temu wraz z debiutem Diablo.

Wydaje się, że przedstawiciele firmy zdali sobie z tego sprawę, więc ponownie zmieniają nazwę programu - teraz na Blizzard Battle.net.

Nowe logo

„Gdy ogłosiliśmy, że zamierzamy odejść od nazwy Battle.net dla naszej usługi sieciowej, podejrzewaliśmy, iż taka transformacja może być wyzwaniem” - czytamy na oficjalnym blogu.

„Rozumiemy, że Battle.net oznaczał coś specjalnego i reprezentował lata wspólnej historii i rozrywki, społeczności i przyjaźni, dla nas i dla naszych graczy”.

„Po dalszym rozważeniu kwestii nazewnictwa i wysłuchaniu waszych opinii zgadzamy się, że ta część nazwy także powinna pozostać” - wyjaśnia decyzję Blizzard.

Blizzard Battle.net i tak pozostanie na pewno samym Battle.net, ale zadowoleni będą także specjaliści od marketingu, którzy niekoniecznie pamiętają pierwsze Diablo, a chcą tylko upewnić się, że aplikacja jest jasno powiązana ze studiem i nie jest postrzegana jako twór innego podmiotu.

Z drugiej strony, konkurencja nie ma podobnych problemów i nie stawia na nazwy Valve Steam, EA Origin czy Ubisoft Uplay.

Nazwa Battle.net zadebiutowała 30 listopada 1996 roku. Osobną aplikację - Battle.net 2.0 - ujawniono znacznie później, bo dopiero w marcu 2009 roku. Na wzór Steama, program pozwala obsługiwać i aktualizować wszystkie gry studia, czyli - wtedy - StarCraft 2, Diablo 3 i World of Warcraft.

Łącząc użytkowników tej ostatniej pozycji razem z innymi popularnymi grami sieciowymi Blizzarda, Battle.net może pochwalić się ogromną bazą kont. Wkrótce do tego grona dołączy Destiny 2, jako pierwszy tytuł innego studia.

Zobacz także