Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Beta Wasteland 2 zadebiutuje najpewniej w pierwszej połowie grudnia

AKTUALIZACJA: Start testów w przyszłym tygodniu.

Aktulizacja: W najnowszej aktualizacji na Kickstarterze ujawniono, że testy wersji beta Wasteland 2 rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

„Całość jest już prawie gotowa. Jesteśmy na dobrym torze, by zaoferować dostęp do wersji beta w przyszłym tygodniu” - czytamy w komunikacie.

Jeszcze tylko do końca tygodnia można na oficjalnej stronie gry dokonywać dodatkowych wpłat, gwarantujących między innymi dostęp do wspomnianych testów (za 20 dol. - ok. 62 zł). W poniedziałek opcje te znikną z oferty.

*

Oryginalna wiadomość: Wersja testowa Wasteland 2 powinna zostać udostępniona w ciągu niecałych trzech tygodni - zapewnił na Twitterze główny projektant gry, Brian Fargo.

„Jestem naprawdę przekonany, że beta będzie gotowa w ciągu dwóch i pół tygodnia” - zaznaczył twórca. „Odznaczamy z listy różne irytujące błędy bardzo szybko”.

Wczesna wersja zostanie udostępniona tym, którzy wsparli projektantów sumą wyższą niż 50 dolarów - uczyniło to łącznie około 13 tysięcy graczy.

Pierwotnie, pełna wersja gry miała zadebiutować w październiku. Kampania poświęcona projektowi w serwisie Kickstarter okazała się wielkim sukcesem, twórcom udało się osiągnąć cel zbiórki - 900 tysięcy dolarów - w niecałe 48 godzin. Łącznie, ponad 61 tysięcy osób wspomogło projekt sumą 2,9 miliona dolarów. Większy budżet zapewnił pracownikom studia inXile więcej pracy.

Wasteland 2 to tradycyjne RPG z turowym systemem walki, opowie historię grupy Strażników wędrujących po bezdrożach Stanów Zjednoczonych po katastrofie nuklearnej. Gra ukaże się na PC, komputery z systemami OS X i Linux, doczeka się polonizacji.

O autorze
Komentarze