Skip to main content

Sprzedaż gier: drugi tydzień z rzędu dla Destiny w Wielkiej Brytanii

Wasteland 2 liderem na Steamie.

Firma Chart-Track opublikowała najnowsze zestawienie sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii.

Debiutujące Disney Infinity: Marvel Super Heroes (znane także jako Disney Infinity 2.0) nie zdołało zdetronizować strzelanki Destiny, która po świetnym debiucie utrzymała pozycję lidera, choć sprzedaż spadła już o 78 procent w porównaniu z premierą.

Wspomniane Disney Infinity cieszyło się w pierwszym tygodniu o 32 proc. większym zainteresowaniem niż poprzednia odsłona. Dzięki temu zyskuje także PlayStation 4, które sprzedaje się dobrze dzięki zestawowi z konsolą i tą grą.

Na trzecim miejscu kolejny debiut - Hyrule Warriors na Wii U. Watch Dogs od Ubisoft spada tym samym na czwartą lokatę, przed The Sims 4, Minecraftami, Call of Duty: Ghosts, The Last of Us: Remastered i Garden Warfare.

Poniżej pierwsze dziesięć miejsc na liście sprzedaży w UK. Dane w zestawieniu dotyczą okresu 14 - 20 września:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 Destiny
2 Nowość Disney Infinity: Marvel Super Heroes
3 Nowość Hyrule Warriors
4 3 Watch Dogs
5 2 The Sims 4
6 6 Minecraft: Xbox 360 Edition
7 4 Call of Duty: Ghosts
8 9 Minecraft: PS3 Edition
9 5 The Last of US: Remastered
10 8 Plants vs. Zombies Garden Warfare

***

Z racji tego, że Chart-Track zajmuje się jedynie sprzedażą gier w pudełkach, warto spojrzeć na pierwszą dziesiątkę na Steamie - największym sklepie z grami w wersji cyfrowej na PC.

Na pierwszym miejscu debiutuje Wasteland 2 od inXile Entertainment. Gra RPG nie jest wolna od błędów, ale zdołała przyciągnąć sporą rzeszę graczy zainteresowanych powrotem na Pustkowia.

Na drugiej pozycji Skyrim, wciąż korzystający z przeceny w ubiegłym tygodniu. Na trzecią lokatę spadła strzelanka Counter-Strike: Global Offensive, przed Left 4 Dead 2.

Kolejny debiut w tym tygodniu to Life is Feudal, dostępne od piątku w programie Early Access. Produkcja jest w założeniach realistycznym, sieciowym symulatorem życia w średniowieczu, z budowaniem budynków i tworzeniem własnych przedmiotów włącznie.

DayZ spadło na szóste miejsce, przed Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution czy Dead Rising 3 - Apocalypse Edition, notującym duży spadek - z trzeciej lokaty.

Dane w zestawieniu dotyczą okresu 14 - 20 września:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 - Wasteland 2
2 1 The Elder Scrolls 5: Skyrim - Legendary Edition
3 2 Counter-Strike: Global Offensive
4 - Left 4 Dead 2
5 - Life is Feudal
6 4 DayZ
7 8 Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution
8 6 Śródziemie: Cień Mordoru
9 - Borderlands: The Pre-Sequel!
10 3 Dead Rising 3 - Apocalypse Edition

Read this next