Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wasteland 2 trafi na Xbox One

AKTUALIZACJA: Oraz na PS4.

Aktualizacja (05.03.2015): Studio inXile entertainment potwierdziło, że Wasteland 2 ukaże się także na PlayStation 4, w wersji z podtytułem Game of the Year Edition.

*

Oryginalna wiadomość (04.03.2015): Podczas swojej prezentacji na konferencji GDC, Microsoft wymienił gry niezależne, które trafią w najbliższym czasie na konsolę Xbox One w ramach programu ID@Xbox.

Wasteland 2

Nowe pozycje to gra RPG od inXile entertainment - Wasteland 2 - oraz platformowe Shovel Knight. Pokaz przypomniał także o zapowiedzianych już wcześniej - Smite, Goat Simulator, Space Engineers, Cuphead, Massive Chalice, Superhot czy Mighty No. 9.

W ramach debiutu na konsoli nowej generacji, Wasteland 2 otrzyma usprawnioną oprawę graficzną, która - jako aktualizacja - trafi także na PC. Twórcy przeniosą silnik gry z Unity 4.5 na Unity 5, co daje dostęp do nowych opcji oświetlenia.

W planach są także bardziej szczegółowe modele postaci, więcej nagrań głosowych dla bohaterów oraz zmiany w systemach umiejętności i walki w tej turowej produkcji.

Wasteland 2 sfinansowano na Kickstarterze w 2012 roku, pozyskując niemal 3 mln dolarów. Gra debiutowała we wrześniu, na PC, Maca i Linux.

Microsoft poinformował, że już ponad tysiąc niezależnych zespołów z całego świata otrzymało zestawy deweloperskie Xbox One w ramach programu ID@Xbox. Pełną listę tytułów prezentowanych na GDC znaleźć można na oficjalnej stronie firmy.

Cover image for YouTube videoID@Xbox @GDC: Wasteland 2

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Wasteland 2

PS4, Xbox One, PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze