Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 2042 - gdzie jest edytor, jak stworzyć własną grę

Edytor Battlefield Portal, jak z niego korzystać i gdzie jest.

Tryb Portal pozwala grać w rozgrywki tworzone przez innych graczy, a także przez twórców - na niestandardowych zasadach. Edytor pozwalający na tworzenie własnych gier nie jest jednak dostępny z poziomu samej gry.

By wejść do edytora, należy odwiedzić stronę internetową: https://portal.battlefield.com/pl-pl. Tam musimy oczywiście zalogować się, korzystając z naszych danych konta EA.

Na stronie możesz przejść do tworzenia gry od podstaw (1) lub zacząć modyfikować jedną z dostępnych odsłon cyklu (2).

Gdy tworzysz grę od podstaw, na początku musisz wybrać tryb (3), na jakim będzie bazować twoja rozgrywka.

Następnie przechodzimy do wyboru map. Przeciągnij je do kolumny po prawej stronie (4). Wybierz tyle, ile chcesz. Mapy trafią do rotacji. Możesz też ograniczyć się do jednej mapy.

Kolejne kroki pozwolą ci ustalić przeróżne zasady mechaniki rozgrywki. Włączyć ogień sojuszniczy, ustalić liczbę graczy w drużynach (nawet nierówną), czy nawet zwiększyć prędkość pocisków (5). Opcji jest mnóstwo, więc przyjrzyj się dokładnie.

Po ustaleniu podstawowych zasad mechanicznych przejdziesz do wyboru stron konfliktu (6). Możesz wybrać żołnierzy z czterech różnych odsłon Battlefielda. Wybierając żołnierzy ze starszych gier, pozbędziesz się Specjalistów - ci są dostępni tylko w puli żołnierzy z Battlefield 2042.

Możesz oczywiście ustalić, żeby żołnierze ze starszej gry walczyli z postaciami z najnowszej - z odpowiednim dla nich uzbrojeniem. Nic nie stoi na przeszkodzie. Dalsze kroki to ustalanie dostępnych broni i dodatków. Po lewej stronie widzisz listę kolejnych kroków (7). Możesz też przechodzic dalej klikająć przycisk w dolnym rogu (8).

Wreszcie, na samym końcu pojawi się opcja ukończenia (9) edycji i kliknięcia opcji Stwórz, by zakończyć proces.

Możesz też przejść do zaawansowanego edytora, lecz jednak jest to narzędzie, w którym wymagana jest głębsza wiedza na temat projektowania gier czy modów.


Jak udostępnić grę w trybie Portal

Jak jednak sprawić, by stworzona przez nas gra znalazła się w grze? Włącz Battlefielda 2042 i wejdź do trybu Portal, a następnie przejdź do zakładki Hostowanie.

Znajdziesz tam swoją grę. Kliknij na nią (10).

Teraz wystarczy tylko wpisać nazwę serwera, którą będą widzieć inni w przeglądarce, dodać dokładny opis, ustawić opcję crossplay i zacząć hostować (11) grę.

Pamiętaj tylko, że jeśli twoja gra czy jej opis będzie w jakiś sposób naruszać regulamin (na przykład zawierać obraźliwe słownictwo), ryzykujesz, że zostaniesz zbanowany.

Następnie: Battlefield 2042 - Portal: przeglądarka serwerów

Spis treści: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Battlefield 2042 - Portal: co to jest, zasady i rozgrywki

O autorze

Komentarze