Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Batman: Arkham Origins - Poradnik

Zobacz opis przejścia wszystkich misji, spis sekretów, broń i gadżety. Poradnik do gry Batman: Arkham Origins.

Witamy w darmowym poradniku i solucji do gry Batman: Arkham Origins. Człowiek-Nietoperz powraca i tym razem nie będzie łowcą, ale zwierzyną. Niejaki Czarna Maska wyznaczył za jego głowę potężną nagrodę pieniężną. Ośmiu zawodowych zabójców ruszy za tobą w pościg, a w międzyczasie będziesz rozwiązywał zagadki Enigmy i niwelował zagrożenia ze strony Anarky'ego. Batman zyskał także specjalny tryb detektywistyczny, który pozwala mu lokalizować kluczowe miejsca, a także odtwarzać całe zdarzenia na miejscach zbrodni.

W naszym poradniku zaprezentujemy wskazówki dotyczące głównej kampanii fabularnej, misji pobocznych, a także porady ogólne. Znajdziecie tutaj także ciekawostki, sekrety, informacje o broni i gadżetach.

Opis przejścia

Batman: Arkham Origins - Czarna Maska, komisarz Loeb, komora egzekucyjna
Batman: Arkham Origins - Walka z bossem Zabójczy Kroko
Batman: Arkham Origins - Karta pamięci, handlarz bronią Pingwina, sygnał zakłócający
Batman: Arkham Origins - Karty SIM, statek Final Offer, Pingwin
Batman: Arkham Origins - Walka z bossem (Electrocutioner), biuro Pingwina
Batman: Arkham Origins - Walka z bossem (Deathstroke)
Batman: Arkham Origins - Zbrodnia w Lacey Towers, serwery policji
Batman: Arkham Origins - Zakłócacz, ucieczka z komisariatu, kanały
Batman: Arkham Origins - Krajowa baza przestępców, bank Gotham Merchants Bank
Batman: Arkham Origins - Pierwsze spotkanie z Jokerem, dochodzenie w hucie
Batman: Arkham Origins - Walka z bossem (Copperhead)
Batman: Arkham Origins - Hotel Royal, dostanie się do apartamentu Jokera
Batman: Arkham Origins - Pierwsza walka z Banem, kostnica policyjna
Batman: Arkham Origins - Świetlik - rozbrajanie bomb oraz walka z bossem
Batman: Arkham Origins - Powstrzymanie Jokera, walka z bossem (Bane)

Misje poboczne, sekrety, mapa

Batman: Arkham Origins - Pakiety danych Enigmy, Przekaźniki sieciowe, Znaczniki Anarky'ego, Składy broni Pingwina, Szybka podróż
Batman: Arkham Origins - Bird, Deadshot, Składy narkotyków Czarnej Maski, Kapelusznik, Shiva
Batman: Arkham Origins - Mapa z sekretami i misjami pobocznymi do pobrania

Pozostałe

Batman: Arkham Origins - Osiągnięcia / Trofea
Batman: Arkham Origins - Kody, Tipsy

-

Rozgrywka i misje

Batman: Arkham Origins zaczyna się dość intensywnie i taki pozostaje do samego końca. Choć kampania fabularna nie pozwala się nudzić, to zachęcamy jednak do wykonywania misji pobocznych. Głównie warto skupić się na zagadkach Enigmy, dzięki którym odblokowujemy kolejne punkty szybkiej podróży, co zaoszczędzi nam później wiele czasu.

Wykonywanie zadań pobocznych nie jest jednak obowiązkowe i konieczne do ukończenia głównej historii. W każdym momencie gry możesz wyjść do menu podręcznego naciskając klawisz Tab (konsole: Back / Select), aby przypomnieć sobie aktualne wytyczne. W ten sposób także skorzystasz z mapy, na której możesz używać szybkiej podróży za pomocą Batwingu, a także czytać dane zdobyte do tej pory w grze.

Wrogowie i ich uzbrojenie

Gotham to niezbyt przyjazne miasto, które jest zdominowane przez różnych zbirów, działających głównie w grupach. Podczas starć najważniejsze jest szybkie określenie, który z wrogów stanowi największe zagrożenie. Gdy będziesz walczył z ekipą, wśród której znajdują się posiadacze broni palnej, zajmij się nimi w pierwszej kolejności. W przeciwnym wypadku ryzykujesz otrzymanie kul w plecy.

W dalszej mierze główną część stanowią bandyci uzbrojeni w kije lub kawałki rur. Oni również nie stanowią zbyt dużego zagrożenia, chociaż od czasu do czasu będą próbować rzucać różnymi przedmiotami w Batmana. W tym wypadku możesz wykonać albo prosty unik, albo zaatakować ich, gdy trzymają przedmiot w rękach.

Nieco większym zagrożeniem okażą się wrogowie uzbrojeni w różnego typu ostrza. W takich sytuacjach bardzo ważne są szybkie uniki, po których należy wystosować serię celnych ciosów. Po kilku takich uderzeniach przeciwnik zgubi ostrze i będziesz mógł zająć się nim ostatecznie.

Opancerzeni przeciwnicy są odporni na klasyczne uderzenia, dlatego najpierw powinieneś ich ogłuszyć machnięciem peleryny. Dopiero później możesz wykonać serię bardzo szybkich ciosów. Podobnie ma się rzecz z wrogami trzymającymi tarczę - najpierw powinieneś ogłuszyć peleryną, a później wykonać podwójny skok, aby powalić takiego delikwenta na ziemię.

W walce z każdym przeciwnikiem wykorzystuj swoje gadżety, których wraz z postępem w głównej kampanii będzie sukcesywnie przybywać. Granaty dymne skutecznie ograniczają widoczność dla strzelców, z kolei zaczep, który zdobędziesz po jednej z walk z bossem, będzie idealny do łączenia wrogów z na przykład wybuchowymi butlami lub gaśnicami.

Co jakiś czas będziesz walczył z przeciwnikami większymi i kluczowymi, czyli bossami. Są to starcia zupełnie inne od standardowych walk, podczas których często będzie trzeba obierać specjalne taktyki. W naszym poradniku opisujemy sposoby na każdego z bossów.

Porady ogólne

Często używaj trybu detektywistycznego, który aktywujesz poprzez wciśnięcie klawisza X. W ten sposób odkryjesz nie tylko miejsca kluczowe dla aktualnego zadania, ale także kryjówki i punkty zaczepienia dla pazura.

Podczas rozwoju postaci nie ma złotej zasady wybierania umiejętności. Rozwijaj te, które pasują do twojego stylu gry. Zawsze jednak warto rozwijać opancerzenie przeciwko kulom i walce w zwarciu - to właśnie na tych umiejętnościach skupiaj się najbardziej.

Gdy walczysz, używaj różnych technik i rodzajów uderzenia. Dzięki temu zdobędziesz więcej punktów doświadczenia, co przełoży się na szybszy awans postaci i rozwój kolejnych umiejętności. Z poziomu jaskini, czyli kryjówki Batmana, są dostępne sale treningowe i różnego typu wyzwania, także zwiększające twój poziom doświadczenia.

Nie ignoruj żadnych przeciwników, których spotkasz w mieście. Walka z nimi przynosi za każdym razem mniejsze lub większe ilości punktów doświadczenia.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze