Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Avatar Frontiers of Pandora - ikran, jak odblokować, latanie

Zyskaj dostęp do szybszego przemieszczania się w powietrzu z pomocą skzrydlatego ikrana.

Ikran to rodzaj latającego wierzchowca, który służy za środek transportu bohaterowi gry Avatar Frontiers of Pandora. By odblokować wierchowca wystarczy ukończyć misję fabularną Wznieś się w przestworza, będącą dziesiątym zadaniem głównym. Obok ikrana możesz poruszać się też wierzchowcem - mrocznym koniem.

Ikran nie jest wymagającym stworzeniem. Musisz go co pewien czas karmić, by zapewnić mu regenerację energii, którą z kolei wykorzystuje do szybszego machania skrzydłami oraz - po odblokowaniu - wykonywania manewrów uniku oraz ataku. Wlatując w grupy ptaków odnowisz chwilowo zielony pasek energii.

By zaś zaspokoić głód ptaka - fioletowy pasek u dołu interfejsu - przytrzymaj klawisz koła wyboru, gdzie w drugiej zakładce ujrzysz opcję "Karmienie". Wybierz dowolny pokarm z dostępnych - poniżej dowiesz się, czy regeneruje jedynie połowę czy pełny pasek energii - i potwierdź wybór. Zwierzę zadowoli się surowymi pokarmami, szczególnie mięsem.

By wezwać ikrana, wystarczy wcisnąć na padzie strzałkę w górę lub H na klawiaturze. Ciekawsza opcja to możliwość wezwania go w trakcie upadku z dużej wysokości. Wsiądziesz na niego szybciej i unikniesz upadku. Często musisz kliknąć klawisz dwukrotnie w tym przypadku.

Stworzenia nie możesz z wiadomych przyczyn wezwać w miejscu, gdzie nie może wylądować a także po dotarciu do nowych obszarów fabularnych - popchnij wątek do przodu, by szybko przywrócić więź z ikranem i móc ponownie z niego korzystać.

Pokonując długie dystanse najlepiej wzlatywać wysoko w powietrze pod kątem, potem zaś pikować - w trakcie opadanie pod ostrym kątem ikran odnawia energię i po chwili będzie znów mógł machać skrzydłami. Wygląd zwierzaka możesz dostosować, ale nie wyposażysz go w przedmioty zmieniające jego statystyki lub nadające nowe funkcje.

Zwierzęciu poświęcono całe drzewko umiejętności - Jeździec - w którym znajdziesz zdolności podnoszące poziom energii, odblokujesz nowe ataki naziemne (raczej rzadko przydatne) i powietrzne przeciwko helikopterom oraz nauczysz go jeść ryby przelatując nad wodą, by nie musieć dzielić się z nim swoim jedzeniem. Spójrz również na umiejętności przodków, gdzie także przygotowano kilka talentów jakimi posłużyć się może ikran w walce.

Następnie: Avatar Frontiers of Pandora - bronie: jak odblokować, lista

Spis treści: Avatar Frontiers of Pandora - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Avatar Frontiers of Pandora - wytwarzanie: stół warsztatowy, projekty

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Avatar: Frontiers of Pandora

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze