Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla - oceny i opinie mediów

Najlepsza część serii?

Assassin's Creed Valhalla to bardzo dobra gra, która jest czymś więcej niż klonem Origins i Odyssey - wynika z recenzji mediów na świecie. Dziennikarze wypowiadają się pozytywnie o grze, choć nie zabrakło też głosu krytyki.

Przykładowe oceny:

Krytycy doceniają Valhallę za pogłębione mechaniki RPG, interesujący klimat i pozbycie się standardowych aktywności pobocznych na rzecz nieco bardziej przemyślanych przygód. Niektórzy uważają tę część za najlepszą w serii.

Recenzentom spodobał się też nowy sposób opowiadania historii, w niektórych tekstach nazwany odważnym i świeżym dla cyklu. Na plus należy też zaliczyć brutalniejszą walkę i możliwość posługiwania się ukrytym ostrzem.

Nie jest jednak idealnie. Poprawie wymaga rzekomo system rozwoju Eivor, a postaciom pobocznym brakuje charakteru. Valhalla zawiera też podobno większą niż zwykle ilość błędów technicznych.

Kilka interesujących cytatów:

Eurogamer.net: „Nawet przed premierą dodatków fabularnych, Valhalla sprawia wrażenie ukończonej gry. To wikińska saga, która czasami nie może znaleźć odpowiedniego kierunku (...), ale finalnie radzi sobie z tym dobrze”.

IGN: „Gra jest o wiele bardziej zabugowana niż powinna, ale równocześnie imponująca na wielu płaszczyznach”.

PC Gamer: „Najlepsze Assassin's Creed w historii”.

GameInformer: „Ujmująca mieszanka walki, eksploracji i stworzonej z głową historii. Ta wikińska legenda zaoferuje coś każdemu graczowi”.

Zobacz: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze