Wiedźmin 3 - Kredyt zaufania

Skelligijczyk prosi o pożyczkę 150 koron - zadanie poboczne w Skellige.

Zadanie Kredyt zaufania w grze Wiedźmin 3 możesz rozpocząć po rozmowie ze Skelligiczyjkiem (1) przebywającym w porcie. Misja pojawia się w dzienniku dopiero w jej drugiej części, więc nie zdziw się, że brakuje o niej wpisu zaraz po starcie.

wiedzmin_3_kredyt_1

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

W trakcie rozmowy Skelligejczyk poprosi cię o pożyczkę. Jego statek poszedł na dno, a on nie ma nawet jak wrócić do domu w Novigradzie, przez co prowadzony interes przynosi codzienne straty. Jeśli uwierzysz w historię nieznajomego, to pożycz mu 150 koron. Następnie wróć do Novigradu, aby odebrać dług.

Jeśli pożyczyłeś mu pieniądze, to spotkasz go nieco później na południe (2) od portu. Okaże się, że cię nie pozna i będzie próbował ponownie pożyczyć od ciebie pieniądze, tym razem opowiadając zupełnie inną historyjkę. Możesz w tym momencie postąpić na trzy, a w zasadzie na dwa sposoby:

  • Rozpocząć walkę
  • Wydać mężczyznę jarlowi
  • Puścić wolno

Zarówno walka, jak i wydanie, mają ten sam skutek - Geralt zabija mężczyznę, z ciała którego możesz następnie zebrać 150 koron. Misja kończy się.

Jeżeli zaś puścisz Skelligijczyka wolno, po raz kolejny spotkasz oszusta we wsi (3) na południu. Po rozmowie z nim przekaże ci 200 koron, co ostatecznie zakończy misję.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami