Battlefield 2042 - latanie śmigłowcem: wskazówki

Jak sterować helikopterem i śmigłowcami w grze.

Śmigłowce to jeden z typów pojazdów dostępnych w Battlefield 2042. Wybieramy je z menu pojazdów z poziomu mapy w dużych trybach dla 64 lub 128 graczy.

Sterowanie helikopterem może wydawać się skomplikowane dla tych, którzy nie znają jeszcze dobrze serii Battlefield. Dlatego też przygotowaliśmy garść porad związanych ze śmigłowcem - nieważne, czy mówimy tu o szturmowym czy mniejszym, zwiadowczym. Podstawowe zasady są takie same.

  • Rozpędzanie się nie działa tak jak w samolotach czy pojazdach naziemnych. Wciskając W lub wychylając lewy analog do przodu sprawiasz, że śmigłowiec uno si się.
  • Żeby lecieć do przodu, musisz przechylić pojazd w przód - sprawiając niejako, że helikopter będzie „unosił się do przodu”. Musisz więc przesunąć mysz nieco do przodu lub wychylić prawy analog do przodu.
  • Uważaj, żeby nie przechylać śmigłowca zbyt szybko i mocno, ponieważ możesz się rozbić, lecąc zbyt mocno w dół.
  • Żeby hamować, naciśnij S lub odchyl prawy analog do tyłu. W ten sposób śmigłowiec przechyli się do pozycji prostej, tym samym zacznie zwalniać.
  • Skręcając obracasz śmigłowcem, nadając mu nowy kierunek do lotu.

Najlepiej stworzyć nową grę z botami, by poćwiczyć latanie w spokojnych warunkach. Oczywiście podczas gry musisz też nauczyć się unikać rakiet. Na ekranie zawsze zobaczysz ostrzeżenie (1) przed namierzeniem. Gdy zobaczysz, że nadlatuje pocisk, musisz użyć flar (2).

smig

Flary przeładowują się jakiś czas, więc w razie niebezpieczeństwa nie odlatuj w górę, gdyż to niewiele pomoże. Najlepiej obniżać poziom lotu i próbować chować się za dużymi budynkami czy za wzgórzami.

Pocisków można też unikać wykonując szybkie zwroty, lecz to sposób, który lepiej stosować, gdy już doskonale opanujemy kontrolowanie pojazdu. W przeciwnym razie możemy się rozbić.

Następnie: Battlefield 2042 - reanimacja, defibrylator

Spis treści: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Battlefield 2042 - crossplay, rozgrywka międzyplatformowa

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami