Forza Horizon 5 - płynność i jakość grafiki: jak zmienić na konsoli Xbox

Tryby graficzne dostępne na Xbox Series S i X.

Forza Horizon 5 na konsolach Xbox Series X i S działa w dwóch trybach. Na tej stronie dowiesz się, jak je zmienić i co wiąże się ze zmianą trybu graficznego.

Aby wybrać tryb grafiki przejdź do Ustawień (1), które dostępne są z poziomu menu gry - zakładka: Kampania (2).

006

Przejdź do opcji: Obraz (3), a w Trybie grafiki (4) wybierz Osiągi lub Jakość, przesuwając gałkę analogową w prawo lub w lewo.

007

Tryb osiągów sprawia, że wzrasta płynność rozgrywki (z 30 na 60 klatek na sekundę), co znacznie poprawia komfort z jazdy, gdyż doświadczenia z gry są bardziej naturalne. Co prawda, spada jakość grafiki, choć nie jest to różnica aż tak pokaźna, aby była znacząca dla rozgrywki, gdyż gra nadal wygląda pięknie. W grach wyścigowych liczy się przede wszystkim szybkość reakcji, a tryb 60 klatek z pewnością wpłynie na nasze wrażenia z rozgrywki i szybkość podjętych działań.

008

Natomiast tryb jakości przeznaczony jest dla osób, dla których liczy się przede wszystkim oprawa graficzna. W tym trybie Meksyk wygląda po prostu jeszcze piękniej, choć ucierpi płynność rozgrywki, gdyż obraz wyświetlany jest w 30 klatkach na sekundę.

Warto przetestować w akcji oba tryby i sprawdzić, który nam bardziej odpowiada. Zmianę trybu grafiki należy dokonać, kiedy będziemy swobodnie jeździć po mapie, czyli nie podczas wyścigu, gdyż zmiana ustawień obrazu wiąże się z ponownym uruchomieniem gry.

Następnie: Forza Horizon 5 - kierownice: lista, które działają

Spis treści: Forza Horizon 5 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Forza Horizon 5 - tryb drona, swobodna kamera

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami