Wbrew obietnicom twórców, Marvel's Avengers dostało płatny boost XP

A miało być tak pięknie.

  • W Marvel's Avengers można kupić nowe wspomagacze rozgrywki
  • Otrzymamy bonusy do XP czy zbierania surowców
  • To wbrew przedpremierowym zapowiedziom twórców

Square Enix wprowadziło nową formę transakcji cyfrowej do sieciowego Marvel's Avengers, pomimo przedpremierowych zapewnień twórców, że takie DLC ograniczą się do dodatków kosmetycznych.

Nowości zwiększają liczbę zdobywanych punktów doświadczenia lub pozyskiwanych podczas eksploracji surowców, co gwarantuje pewną przewagę i przyśpiesza postępy.

Transakcje zostały wprowadzone wraz z debiutem produkcji w usłudze Games Pass. Skorzystać można z wykorzystaniem kredytów, które kupujemy także za prawdziwe pieniądze.

1
Dolny rząd prezentuje nowe opcje zakupu

Choć Marvel's Avengers nie jest produkcją nastawioną na rywalizację, wieści rozgniewały fanów, którzy przypomnieli przedpremierowe wypowiedzi deweloperów. Ci zapewniali, że transakcje cyfrowe ograniczą się do przedmiotów kosmetycznych, jak dodatkowe stroje dla superbohaterów.

Ostatnio w podobnym tonie wypowiadano się jeszcze we wrześniu 2020 roku: „Zapewnialiśmy, że treści kupowane za prawdziwe pieniądze będą kosmetycznymi dodatkami, dzięki czemu gra będzie świeża przez nadchodzące lata” - napisano na blogu.

- Twoja Czarna Wdowa może wyglądać inaczej niż moja. Różnice mogą być większe lub mniejsze, w zależności od preferencji. Jeśli mowa o monetyzacji, będziemy mieli przedmioty kosmetyczne, żadnych blokad rozgrywki - mówił dużo wcześniej Scot Amos, szef Crystal Dynamics.

- Obiecujemy społeczności, że nie zaoferujemy skrzyń z losową zawartością czy scenariuszy pay-to-win - na scenie targów E3 zapewniała w 2019 roku Meagan Marie, co spotkało się z głośnymi krzykami zadowolenia na widowni.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami