Far Cry 6 ma problemy z optymalizacją na PC - raport

Pracuje jeden wątek procesora.

Nawet potężne komputery mogą mieć problemy z płynnym działaniem Far Cry 6. Winna jest optymalizacja produkcji, premiującej działanie na jednym rdzeniu lub wątku procesora, zamiast rozkładać obłożenia na całe CPU.

Serwis DSOGaming podzielił się materiałem wideo zarejestrowanym na Intelu i9 9900K oraz karcie graficznej RTX 3080. Pomimo tak zaawansowanej konfiguracji, wbudowany w grze benchmark ma problemy z osiągnięciem stałego poziomu 60 klatek na sekundę.

Jednocześnie twórcy nagrania potwierdzają, że maksymalnie obciążany jest tylko jeden wątek procesora, choć 9900K ma ich szesnaście.

Zobacz także: Far Cry 6 - Poradnik, Solucja

Taka sytuacja powoduje, że CPU staje się „wąskim gardłem” i moc karty graficznej ma drugorzędne znaczenie. Podobnie jest w przypadku innego redaktora DSOGaming, który recenzuje obecnie tytuł na RTX 3070.

„Ledwo co utrzymuję 60 FPS w 1440p na moim starszym procesorze Intela, ale nowym RTX 3070. Mowa o średnich ustawieniach. Szkoda. Mam najnowsze sterowniki Nvidii” - napisał.

Far Cry 6 debiutuje w czwartek, więc twórcy mogą jeszcze wprowadzić zmiany, lecz tak fundamentalne modyfikacje w optymalizacji są raczej mało prawdopodobne.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami