Skip to main content

Nowy Far Cry już się robi, ale jeszcze na niego poczekamy

To może być dobra wiadomość.

Oferty pracy zdradzają, że powstaje kolejna odsłona serii Far Cry. Wygląda na to, że gra jest ciąż na wczesnym etapie rozwoju, co daje niewielką nadzieję na zmianę kierunku i odświeżenie formuły znanej z kilku poprzednich części.

Od premiery Far Cry 6 wkrótce miną dwa lata, więc prace nad kolejną odsłoną serii nie powinny być dla nikogo wielkim zaskoczeniem. W końcu mamy jednak oficjalne potwierdzenie, że projekt rzeczywiście powstaje i zajmuje się nim kanadyjski oddział Ubisoft Toronto. Studio odpowiedzialne między innymi za Splinter Cell Blacklist czy ostatnie dwie części Far Cry opublikowało w sumie kilkanaście ofert pracy.

We wpisie zamieszczonym w serwisie Twitter/X jasno zaznaczono, że nowi pracownicy zasilą szeregi zespołu odpowiedzialnego za markę Far Cry (choć kilka ofert dotyczy także Splinter Cell), tym samym potwierdzając powstawanie kolejnej odsłony serii. Potrzebni są przede wszystkim artyści, projektanci interfejsu oraz poziomów, a także dyrektor techniczny, co sugeruje dość wczesny etap prac.

Wygląda na to, że Far Cry 7 już powstaje, ale na premierę przyjdzie nam jeszcze poczekać - potencjalnie nawet 2-3 lata. Wbrew pozorom może to być dobra wiadomość, ponieważ nieco dłuższy cykl produkcyjny może wskazywać na pewne zmiany w podstawowych mechanikach i formule gry. Być może kolejna odsłona będzie nieco bardziej świeża, co - nie oszukujmy się - przyda się tej serii.

Choć Far Cry 6 jest generalnie przyzwoitą produkcją, która świetnie się sprzedała, to nie udało jej się przebić komercyjnego sukcesu Far Cry 5. Także formuła oparta na elementach RPG i sięgająca korzeniami jeszcze wydanego w 2019 roku Far Cry New Dawn zaczęła męczyć graczy, którzy oczekują czegoś nowego. Pierwsze przecieki o odświeżeniu rozgrywki pojawiły się jeszcze przed dwoma laty i coraz więcej wskazuje, że plotki się potwierdzą.

Zobacz także