Skip to main content

Far Cry 6: Lost Between Worlds uwięzi gracza w symulacji obcych

Trailer i detale na temat DLC.

Ubisoft ujawnił Lost Between Worlds, nadchodzące rozszerzenie do Far Cry 6. Gracze zostaną uwięzieni na wyspie Yara, ale w wersji zrujnowanej przez kosmitów. Premiera 6 grudnia.

Akcja zaczyna się, gdy główny bohater lub bohaterka - Dani Rojas - natyka się przypadkowo na wrak statku kosmicznego, w którym znajduje sztuczną inteligencję o imieniu (nazwie?) FAI. Jak to często bywa, AI natychmiast otacza jednostkę polem siłowym i wysyła postać w podróż. Celem jest znalezienie pięciu kryształów, które posłużą do naprawy pojazdu.

Każdy znajduje się w wyrwie w czasoprzestrzeni, prowadzącej do pokręconej symulacji Yary. Zwiedzimy surrealistyczną mieszaninę architektury rodem z filmów „Doktor Strange”. Gdzie indziej trafimy głęboko pod wodę, jest też kraina targana ciągłymi burzami. Każda ze stref oferuje kilka ścieżek przejścia. Zajmiemy się nie tylko walką, ale będziemy musieli także wnieść się na wyżyny parkouru i rozwiązywania zagadek środowiskowych.

Jeśli o potyczkach mowa, te także zostały zmodyfikowane. Gracze będą musieli płynnie przełączać się między czerwoną i niebieską amunicją, by wyeliminować przeciwników w korespondujących barwach.

Są też elementy gatunku rogue-like, z możliwością eksploracji każdej wyrwy więcej niż jeden raz, zbierając nowe wyposażenie i umiejętności przy każdym podejściu. Do tego tworzenie skrótów, przeskakiwanie do przodu w czasie i bomby fraktalne, służące do rozbijania kryształowych ścian, ukryte broni i gadżety. Jedno jest pewne, twórcy przygotowali masę atrakcji.

Posiadacze Far Cry 6 będą mogli kupić dodatek za 20 euro (ok. 93,50 zł). Jak na Ubisoft przystało, nie może być jednak zbyt prosto, dlatego jest też opcja zakupu specjalnego upgrade'u, który zapewni dodatkowo resztę przepustki sezonowej, za 30 euro (ok. 140 zł). Do tego odsłona Game of the Year, z podstawową grą, przepustką i rozszerzeniem, za 50 euro (ok. 234 zł). Nie znamy cen w złotówkach.

Już teraz produkcja doczekała się darmowej aktualizacji, wprowadzającej tryb Nowej Gry Plus oraz Completionist Aid. To ostatnie pomaga w znalezieniu brakujących znajdziek i ukończeniu gry na sto procent. Jest też demo do sprawdzenia, obejmujące pierwszy rozdział tytułu.

Zobacz także