Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejne gry Ubisoftu trafią na Steam

Już nie tylko Epic Games Store.

Ubisoft kontynuuje przenoszenie na Steam gier, które dotychczas były dostępne na PC w sklepie Epic Games Store (i w Ubisoft Connect). Cztery kolejne pozycje zadebiutują wiosną i latem tego roku, zaczynając od 11 maja.

Pełna lista prezentuje się następująco:

  • Far Cry 6 - 11 maja
  • Riders Republic - 8 czerwca
  • Rainbow Six Extraction - 15 czerwca
  • Monopoly Madness - 22 czerwca

Francuska korporacja zaczęła przenosiny na Epic Games Store na początku 2019 roku, za sprawą The Division 2. Warto przy tym pamiętać, że sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ kupowane w EGS (oraz na Steamie) produkcje i tak uruchamiają po prostu aplikację Ubisoft Connect, która włącza następnie tytuł.

Zaraz po wspomnianej strzelance ogłoszono rozszerzenie współpracy i zwolennicy Steama musieli pożegnać się z perspektywami na Far Cry 6, Rainbow Six Extraction, The Settlers, Riders Republic oraz remake Prince of Persia: The Sands of Time (ten ostatni projekt jeszcze się nie ukazał).

W listopadzie ubiegłego roku dane Steama zaczęły sugerować, że szykuje się powrót, który wkrótce stał się faktem, za sprawą Assassin's Creed Valhalla, Roller Champions ora Immortals Fenyx Rising, a później - w drugiej „fali” - także Scott Pilgrim vs. The World, The Division 2 oraz Watch Dogs: Legion.

Brzmi dobrze, lecz przenoszone produkcje często są krytykowane za brak obsługi części kluczowych funkcji na Steamie, takich jak osiągnięcia (ponownie, te nadal działają w Ubisoft Connect). Trudno spodziewać się, żeby w przypadku czterech wymienionych gier miało być inaczej.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze