Deathloop - walka: strzelanie, maczeta

Jak walczyć skutecznie.

W Deathloop można grać po cichu. Dla wielu pozostawanie w ukryciu, omijanie wrogów lub eliminowanie ich i pozostawanie niezauważonym to kwintesencja zabawy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by po prostu pobawić się w Rambo i grać o wiele bardziej ofensywnie.

Sprzyja temu sztuczna inteligencja wrogów. Często mija chwila, zanim zauważą nas, nawet gdy zaczniemy strzelać. Nad głowami wrogów pojawią się znaczniki (1), a jeśli zapełnią się czerwonym kolorem - dopiero wtedy wszyscy będą wiedzieć, gdzie jest Colt.

walka1

Starcia z niewielkimi grupami wrogów (3-5 przeciwników) nigdy nie są zbyt trudne. Często można wyeliminować wszystkich szybko, szczególnie jeśli celujemy w głowy. Pamiętaj, żeby przed każdą walką oznaczyć wrogów - dzięki temu nie spuścisz z nich oka, gdy zmienią pozycję.

Dlatego też zawsze lepiej wyposażyć jedną broń. Możliwe jest dzierżenie dwóch broni jednocześnie, jednak wtedy poświęcamy celność - i o trafianiu headshotów można zapomnieć.

Nigdy nie lekceważ maczety (2). To jedna z najlepszych broni w Deathloop, choć to podstawowe narzędzie, które zdobywamy najwcześniej.

walka2

Oczywiście, jeśli zajdziemy wroga od tyłu, możemy zabić go jednym ciosem maczety. Nawet jeśli jednak wróg nas już widzi, możemy po prostu do niego podbiec - i zabić go dwoma ciosami. Ataki maczetą są szybkie, więc nie jest to duży problem. Jedyna wada takiego podejścia to tylko fakt, że wystawiamy się wtedy na ostrzał innych wrogów - lepiej więc nie biegać z maczetą wśród dużej grupy oponentów. Jeśli jest ich jednak dwóch czy trzech? Jak najbardziej.

Podczas gry nie trzeba też szczególnie dbać o amunicję, gdyż często znajdziemy ją na różnych stolikach czy w automatach, podobnie jak przedmioty do leczenia. Zawsze warto też pomagać sobie ładunkami wybuchowymi, które mamy przy sobie zawsze - są idealne na większe grupy wrogów stojące w jednym miejscu. Granat zazwyczaj zadaje sporo obrażeń i przewraca wrogów, których potem wystarczy wykończyć, zanim wstaną.

walka3

Pamiętaj też o hakowaniu wieżyczek (3). Jeśli uda ci się podbiec do jednej z nich, nawet omijając wrogów - to otrzymasz sporą pomoc w walce. Wrogowie skupią też swoją uwagę na niszczeniu działka, więc zyskasz czas na ich pokonanie.

Najlepsze moce do ofensywnej gry to naszym zdaniem:

  • Splot - pozwala połączyć stojących blisko siebie wrogów, a gdy zabijesz jednego, zginą wszyscy.
  • Karnekineza - pozwala odrzucać wrogów niczym pchnięcie mocy z Gwiezdnych Wojen.
  • Amok - zwiększa siłę ataku i wytrzymałość Colta. Idealne do walki bezpośredniej.

Oczywiście pamiętaj, żeby zawsze dobrać przed misją odpowiednie dla preferowanego stylu gry medaliony broni i postaci. Są one zawsze losowe, ale warto sprawdzić, czy masz takie, które zwiększą szybkość przeładowania broni czy pozwolą szybciej strzelać.

Spis treści: Deathloop - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Deathloop - czy można grać po zakończeniu historii

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami