Microsoft Flight Simulator otrzyma wyścigi samolotów

Oraz szereg innych nowości.

  • Tryb z wyścigami samolotów pojawi się w Microsoft Flight Simulator
  • We wrześniu do gry trafią zaś nowa aktualizacja świata i pierwszy legendarny aeroplan
  • Pod koniec roku do produkcji zawita zaś podniebna taksówka

W trakcie prezentacji na targach Gamescom ujawniono wiele nowości, które zmierzają do Microsoft Flight Simulator. Najważniejszą są wyścigi samolotów.

Twórcy pozyskali licencję STIHL National Championship Air Races, czyli mistrzostw aeroplanów, organizowanych przez stowarzyszenie RARA. Zawody są „najszybszym sportem motorowym na świecie” - maszyny lecą z prędkością 804 kilometrów na godzinę na wysokości nawet 76 metrów.

Gracze wezmą udział w zmaganiach, rywalizując z innymi użytkownikami. Dodatek z wyścigami nazywany jest pierwszym dużym rozszerzeniem do gry, choć nie jest jasne, czy zostanie udostępniony za darmo. Tryb ukaże się jesienią, ale dokładnej daty premiery nie ujawniono.

Zaprezentowano też inne nowości. Już 7 września zadebiutuje kolejna darmowa aktualizacja wirtualnego świata - twórcy odświeżą region z Niemcami, Austrią i Szwajcarią. W każdym z wymienionych państw deweloperzy wprowadzą dodatkowe miasta, około setkę słynnych lokacji i obiektów, a także kilka znanych lotnisk.

Twórcy obiecują ulepszoną oprawę wizualną wspomnianych obszarów, nowe wyzwania związane z lądowaniem oraz loty skupiające się na odkrywaniu terenów. Wraz z aktualizacją świata do tytułu trafi pierwsza z tak zwanych „lokalnych legend” - niemiecki samolot Junkers JU-52 z 1930 roku. Autorom udało się uzyskać dostęp do prawdziwego modelu, który dokładnie przeskanowano. Cenę aeroplanu ustalono na równowartość 14,99 dolarów.

To nie wszystko: w listopadzie w Microsoft Flight Simulator pojawi się eVTOL, czyli podniebna taksówka - maszyna do transportu ludzi, unoszona z pomocą dronów. Nie wiadomo, ile przyjdzie graczom zapłacić za dodatkowy element.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami