Pierwsze testy Battlefield 2042 na PS5 anulowane w ostatniej chwili

Niespodziewane błędy.

Pierwsze testy techniczne Battlefield 2042 przeprowadzono bez większych problemów na PC i Xbox Series X/S, ale niespodziewane usterki techniczne sprawiły, że użytkownicy PS5 nie mogli dołączyć do rywalizacji.

„Przed weekendowymi testami funkcji crossplay sprawdzaliśmy nasze wersje gry. Znaleźliśmy krytyczny błąd w zgłoszonej już odsłonie PlayStation 5 i poinformowaliśmy graczy, że testy na tej platformie się nie odbędą” - napisał na Twitterze Adam Freeman z Electronic Arts.

„Dziękujemy graczom PS5, którzy już się zapisali. Śledźcie uważnie stronę EA Playtesting w poszukiwaniu przyszłych testów, które mogą się odbyć” - dodał menedżer, zajmujący się kontaktami ze społecznością.

Freeman przyznał także, że techniczne testy na PC zanotowały „świetne pierwsze 48 godzin”. „Udanie sprawdziliśmy skalowanie serwerów i zebraliśmy sporo pozytywnych danych na temat obciążeń. Dziękujemy wszystkim za wskoczenie do zabawy” - napisał Freeman.

Opisywane testy miały pierwotnie odbyć się jeszcze w lipcu, lecz zostały przełożony właśnie po to, by DICE mogło sprawdzić crossplay, a więc wspólną rozgrywkę na różnych platformach sprzętowych.

We wrześniu powinna rozpocząć się faza open beta, zakrojona na dużo szerszą skalę i otwarta dla większej liczby graczy. Pełna wersja ukaże się 22 października.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami