Hazard Zone w Battlefield 2042 będzie jak Escape from Tarkov - sugerują pliki gry

Ale bez własnych map.

Fan zajmujący się analizowaniem plików serii Battlefield sugeruje na podstawie zgromadzonych materiałów, że tryb Hazard Zone w Battlefield 2042 będzie miał sporo wspólnego z rozgrywką w Escape from Tarkov czy Hunt: Showdown.

Produkcje te odznaczają się kilkoma najważniejszymi cechami: gracze eksplorują duże, otwarte mapy, na których wykonują przeróżne zadania i walczą - nie tylko z innymi graczami, ale także z oponentami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję.

1
Ten helikopter zabierze nas na misje

Podobnie ma być w Hazard Zone, jednym z trzech filarów Battlefield 2042, obok klasycznej rywalizacji oraz Battlefield Portal, który pozwoli rozgrywać mecze na mapach ze starszych odsłon serii i tworzyć różnorodne formy gameplayu.

Według wcześniejszych - nieoficjalnych - doniesień, trzeci tryb miałby przypominać nieco battle royale i być dostępny za darmo. Znaleziska w plikach gry zaprzeczają jednak tym informacjom, przynajmniej w sferze struktury rozgrywki.

Użytkownik „temporyal” - to on odpowiada za znaleziska - ujawnił na Twitterze, że zabawa będzie toczyła się na istniejących mapach. Te w przypadku serii Battlefield tradycyjnie już bywają całkiem duże. „Nie ma śladów na lokacje tylko dla Hazard Zone” - dodał.

„Spodziewajcie się zbierania danych wywiadowczych ze znalezionych dysków i zniszczonych satelitów” - dodał. Na miejsce akcji gracze dostaną się na pokładzie helikoptera, a ważnym elementem będzie możliwość ubezpieczenia zabieranego na misję sprzętu.

2
Walka z patrolem przeciwnika

Utrata zabieranego ze sobą wyposażenia w przypadku śmierci jest standardem właśnie w Escape from Tarkov. Broń i pancerze wracają tylko, jeśli wcześniej je ubezpieczymy, a z mapy nie „wyniosą” ich inni gracze.

„Mapy Hazard Zone wydają się obejmować przeróżne punkty charakterystyczne, jak stacje z amunicją i łącza z siecią” - czytamy dalej. W tych ostatnich wezwiemy robo-pieska do pomocy lub przywołamy pojazd ATV.

Idąc dalej, temporyal doczytał się w plikach wersji alpha Battlefield 2042, że podczas wykonywania zadań natkniemy się na żołnierzy wroga, prowadzonych przez sztuczną inteligencję, a także na posiłki i specjalnych bossów. Wszystko to przypomina właśnie Escape from Tarkov, z podziałem na Scavy, Raiderów i Bossów.

Misje opuścimy także z pomocą helikoptera, o ile oczywiście dostaniemy się w odpowiednim czasie na jedno z lądowisk. Sukcesy nagradzane będą specjalną walutą. Są też bonusy do wykupienia, jak „startowy pancerz” czy „szybsze leczenie”.

Hazard Zone jest ostatnim trybem, który nie został jeszcze oficjalnie ujawniony w szczegółach. Na ewentualne potwierdzenie powyższych informacji trzeba więc poczekać, a sam temporyal zaznacza, że bazuje na bardzo wczesnej wersji gry i wszystko może się jeszcze zmienić.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami