Samotny kot w mieście robotów - pierwszy gameplay ze Stray

Gdzie się podziali ludzie?

Podczas pokazu Annapurna Interactive zobaczyliśmy pierwszy pełnoprawny gameplay ze Stray. To tytuł, który zagościł m.in. na czerwcowej prezentacji gier na PS5 w 2020 roku. Wcielamy się w kota, który w mrocznym mieście zamieszanym przez humanoidalne roboty musi odnaleźć drogę do domu.

Bohatera obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej. Na drodze staną liczne przeszkody, zagadki środowiskowe, a nawet agresywni przeciwnicy. Nie brakuje sekwencji, w których należy uciekać przed zagrożeniem.

W trakcie przygody, kot spotyka niewielkiego drona o imieniu B-12, z którym się zaprzyjaźnia. Mechaniczny sojusznik potrafi wchodzić w unikalne interakcje z przedmiotami, a nawet rozmawiać ze wspomnianymi mieszkańcami miasta.

Głównym celem jest odnalezienie kociej rodziny, ale gra wyjaśni też z czasem, co stało się w metropolii - gdzie podziali się ludzie i dlaczego zastąpiły ich roboty z monitorami zamiast głów.

Twórcy ze studia Blue 12 przywiązują wagę do realistycznego zachowania tytułowego dachowca. Kot w charakterystyczny dla tych zwierząt sposób może się np. czegoś przestraszyć, wyskakując w górę, ocierać się o nogi napotkanej postaci czy ostrzyć pazury na kanapie.

Stray miało zadebiutować jeszcze w 2021 roku, ale teraz premiera jest ustalona na początek 2022. Platformy docelowe to PC, PS4 i PS5.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami