Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polak przyjmuje zlecenia na dodanie wybranego kota do Stray. „Przytłoczyła mnie horda kociarzy”

Moder nie przewidział takiej popularności.

Image credit: Źródło: https://www.nexusmods.com/stray/mods/98

Moder o pseudonimie NorskPL zyskał ogromną popularność wśród fanów gry Stray, gdy zaczął przyjmować zlecenia na dodanie do gry wybranego kota. Obecnie ma tak dużo zamówień, że musiał wstrzymać przyjmowanie kolejnych.

Z internautą skontaktował się serwis Gamespot. Twórca wyjaśnia, że w tym momencie może jedynie zmieniać teksturę kociego protagonisty, a cena za stworzenie takiej modyfikacji zależy od stopnia skomplikowania umaszczenia zwierzęcia. NorskPL w przyszłości planuje kupić wtyczkę Gfur Pro do Unreal Engine 4, aby móc dokładnie edytować futro wirtualnego zwierzaka.

- Ludzie zaczęli pisać do mnie na Nexusmods, czy mogę dodać do gry takiego a takiego kota. Potem sami zaczęli mi płacić za wykonaną pracę - tłumaczy. Moder przyznaje, że został „przytłoczony przez hordy kociarzy” i obecnie wstrzymał przyjmowanie nowych zleceń aż do 15 sierpnia. Dodaje, że bardzo chętnie wykonywałby takie modyfikacje za darmo, ale jest po prostu za dużo chętnych. Prace modera można znaleźć na jego profilu w serwisie Nexusmods.

Przypomnijmy, że Stray ukazał się w zeszłym tygodniu i z miejsca zostało docenione przez graczy oraz koty. W grze wcielamy się w rudego zwierzaka, który zostaje rozdzielony ze swoim stadem i trafia do podziemnego miasta robotów. Wraz z przyjaznym dronem B-12 poszukuje drogi na powierzchnię oraz próbuje odkryć przeszłość kompana. Gra może pochwalić się wysokimi ocenami w serwisie Metacritic: 84/100 pkt. w recenzjach oraz 88/100 pkt. w opiniach graczy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze