Skip to main content

Konsolowy exclusive Sony wkrótce na Xbox? Stray może dotrzeć do kolejnych graczy

Kotek przeskakuje na inne pudełko.

Wiele wskazuje na to, że jedna z najlepiej ocenianych gier ubiegłego roku i tytuł na konsolową wyłączność maszyn Sony trafi jednak na Xboksy. Stray zostało ocenione przez amerykańską organizację ESRB, co niemal potwierdza nowe wydanie kociej przygody.

Na stronie internetowej organizacji ESRB zajmującej się nadawaniem kategorii wiekowej grom w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, pojawił się wpis dotyczący oceny Stray w wersji na konsole Xbox One oraz Xbox Series X/S. Gra otrzymała kategorię Everyone 10+ zarezerwowaną dla produkcji, w których nie znajdziemy nieodpowiednich treści, ale niektóre sceny mogą przestraszyć młodsze dzieci w wieku poniżej 10. roku życia.

I rzeczywiście - choć Stray nie jest w żadnym wypadku brutalną pozycją, to chmary pasożytniczych botów atakujących i mogących zabić naszego kota mogą przyprawić o ciarki, zwłaszcza jeśli obrazy na ekranie doprawione zostaną szczypta dziecięcej wyobraźni. Niemniej produkcja z rudym czworonogiem w roli głównej jest szczególnie godna uwagi i podczas oryginalnej premiery spotkała się z wyjątkowo ciepłym odbiorem.

Niestety wpis w bazie ESRB nie zawiera informacji dotyczących premiery czy ewentualnych dodatkowych funkcji, choć istnieją pewne przesłanki pozwalające spekulować, kiedy tytuł trafi na konsole Microsoftu. Sony słynie z nawiązywania umów na czasową wyłączność i w zdecydowanej większości przypadków dotyczą one okresu od pół do roku. Stray zadebiutowało 21 lipa 2022 roku, więc skoro gra dotąd nie wyszła na Xboksach, to najpewniej objęta jest roczną wyłącznością.

W związku z tym możemy domyślać się, że tytuł zostanie zapowiedziany tego lata - najpewniej podczas Summer Game Fest 8 czerwca lub Xbox Games Showcase 11 czerwca, a do sklepów trafi najwcześniej 21 lipca. Oczywiście to tylko spekulacje i do momentu oficjalnego ogłoszenia należy traktować te doniesienia ze sporym przymrużeniem oka.

Read this next