Oszukiwanie w CoD Warzone weszło na nowy poziom. Cheaterzy nie muszą nawet celować

Zaawansowane metody.

  • SilentAim plagą CoD Warzone
  • Cheat pozwala trafiać we wrogów, oddając strzał w dowolnym kierunku

Cheat o nazwie SilentAim jest nowym ulubionym narzędziem graczy próbujących zyskać nieuczciwą przewagę w Call of Duty Warzone. Sfrustrowani fani strzelanki publikują w sieci nagrania dowodzące, że oszuści nie muszą już nawet celować, by trafiać w przeciwników.

SilentAim nie tylko nie wymaga korzystania z przyrządów celowniczych - a więc pozwala trafiać w cele „z biodra” - ale też kieruje pociski we wrogów, nawet jeśli użytkownik nie patrzy w ich stronę.

Poniżej trzy przykłady. Pierwsze, opublikowane wczoraj nagranie, prezentuje cheatera strzelającego w kierunku ziemi, ale wciąż trafiającego znajdujących się wokół graczy.

Hacker vs The Ground - You don't even need to aim at people anymore from r/CODWarzone

Kolejne dwie publikacje na Reddicie potwierdzają, że uczciwi gracze zmagają się z SilentAim już od ok. miesiąca. W jednym z przypadków haker co prawda użył przyrządów celowniczych, ale mimo że żaden z wystrzelonych pocisków nie miał szans trafić lecącego ze spadochronem zawodnika, wyeliminował go w mgnieniu oka.

Silent Aim is now a thing - get ready to have the game destroyed even harder from r/CODWarzone

I was looking at my phone, and I was greeted with the most confusing hacks I've ever seen. from r/CODWarzone

Na stronie sprzedającej pakiet cheatów zawierający SilentAim dowiadujemy się, że jedną z głównych zalet tego rozwiązania jest brak tzw. snapowania, czyli natychmiastowego „przyklejania” celownika broni do celu, które zazwyczaj demaskuje oszusta. Dostęp do zestawu na miesiąc kosztuje 18 euro, a więc ok. 80 zł.

Mimo że Activision regularnie przeprowadza duże fale banów, problem nie wydaje się ustępować. W walce z hakerami nie pomaga fakt, że zaawansowane narzędzia do oszukiwania są wyposażone w system ukrywający ID sprzętu, co uniemożliwia twórcom gry całkowite zablokowanie Warzone na komputerze cheatera.

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami