Bloober Team podpisało umowę z Konami. Polskie studio pracuje nad Silent Hill?

Partnerstwo zdaje się potwierdzać plotki.

  • Twórcy The Medium współpracują z Konami
  • Będą wspólnie tworzyć projekty i dzielić się wiedzą
  • Plotki o Silent Hill najpewniej są prawdziwe

Polskie studio Bloober Team poinformowało o podpisaniu umowy o strategicznej współpracy z Konami. Pojawiające się od pewnego czasu plotki, że twórcy The Medium zajmują się nową odsłoną Silent Hill, mogą się więc okazać prawdziwe.

W ramach porozumienia, firmy „zacieśnią współpracę”, będą wspólnie rozwijać treści i wymienią się specjalistyczną wiedzą know-how.

„To dla mnie historyczny dzień i zwieńczenie kilku lat pracy” - mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team, cytowany przez Stockwatch. „To, że tak renomowana firma jak Konami zdecydowała się na współpracę strategiczną z Bloober Team oznacza, że również my dołączyliśmy do światowej czołówki branży gier i staliśmy się równorzędnym partnerem dla czołowych graczy tego rynku”.

W lutym Babieno ujawnił, że Bloober Team „już od ponad roku”, wspólnie z bardzo znanym wydawcą, pracuje nad „projektem związanym z pewną marką horrorów”. Gracze już wtedy podejrzewali, że mowa o Silent Hill, a plotki poparł były dziennikarz francuskiego serwisu JeuxVideo.

Teraz wiemy już, że wspomnianym „znanym wydawcą” jest Konami, twórcy wspomnianej kultowej serii horrorów. Zbieżność okoliczności wydaje się nieprzypadkowa.

Bloober Team specjalizuje się w horrorach. To autorzy serii Layers of Fear, a także Observer i Blair Witch. W ramach The Medium studio zmieniło nieco podejście, rezygnując z perspektywy FPP na rzecz trzecioosobowej kamery skierowanej na główną postać.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami