Starfield z pierwszymi szczegółami - podobieństwa do Skyrima, frakcje, czas akcji

Todd Howard spieszy z nowymi wieściami.

Pierwszy pełnoprawny zwiastun Starfield nie ujawnił zbyt wielu szczegółów o kosmicznym RPG Bethesdy, ale Todd Howard przekazał nieco więcej informacji w wywiadzie dla The Telegraph. Główny producent w studiu porównał nawet strukturę nadchodzącej produkcji do The Elder Scrolls: Skyrim.

Akcja rozgrywa się 300 lat w przyszłości, a postać gracza należy do organizacji Constellation. Howard mówi o agencji jako „połączeniu NASA z Indianą Jonesem i Ligą Niezwykłych Dżentelmenów”. Deweloper wspomniał też o innych ugrupowaniach, które znajdziemy w Starfield.

- W grze jest wiele frakcji, ale gracz staje się członkiem tej głównej. W kwestii struktury Starfield jest trochę jak Skyrim, bo jesteś tym, kim chcesz, i są różne frakcje, do których możesz dołączyć, tworząc własną ścieżkę - tłumaczy.

Todd Howard wspomniał też o fabule, choć dość zdawkowo:

- Zadajemy ważne pytania w grze. Pytania, które ludzie zadają sobie, kiedy patrzą w niebo. Co tam jest? Gdzie jesteśmy? Jak tam dotrzeć? Wchodzimy w tematy naukowe i religijne.

- Naprawdę lubię myśleć o tych wielkich pytaniach. Widzę je w innych formach rozrywki i myślę, że mamy unikalną możliwość zaprezentowania ich w takiej grze. Może nie mamy wszystkich odpowiedzi, ale sądzę, że możemy zmobilizować ludzi do zastanawiania się [nad tymi tematami - red.].

Główny producent Bethesdy odniósł się też do niedawnych plotek, jakoby w grze miał pojawić się amerykański aktor Tom Cruise. Stwierdził, że to nieprawda.

Starfield trafi w nasze ręce 11 listopada 2022 roku. Najnowszą produkcję Bethesdy uruchomimy na PC i Xbox Series X/S - również w ramach Xbox Game Pass.

Zobacz wszystkie wiadomości z E3 2021

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami