Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedź pierwszego dodatku do Starfield możemy zobaczyć już niedługo

Sugerują zmiany w karcie produktu na Steamie.

starfield key art showing a spacesuited person standing in front of a sky with a rocket in it
Źródło zdjęcia: Bethesda/Digital Foundry

Według nieoficjalnych doniesień Bethesda może już niedługo oficjalnie zapowiedzieć pierwsze fabularne rozszerzenie do Starfielda, które - jak już wiemy - będzie nosiło tytuł Shattered Space. Na karcie produktu gry na Steamie wydawca niedawno zaktualizował wpisy dotyczące potencjalnych DLC.

Jak informuje serwis GamingBolt, do karty produktu w zakładce z DLC została dodana pozycja oznaczona na razie jako „Nieznana aplikacja”. Do niej z kolei podpięte są dwie opcje zakupu - jedna pozwala graczowi złożyć zamówienie przedpremierowe, podczas gdy druga to ulepszenie posiadanego egzemplarza gry do Edycji Premium, która także daje dostęp do dodatku.

Oznacza to, że najprawdopodobniej do zapowiedzi rozszerzenia i uruchomienia preorderów zostało już niewiele czasu. Oprócz premiery Shattered Space, w tym roku do gry ma trafić wiele nowości w postaci kolejnych mechanik, większej liczby opcji budowy statków i nowych możliwości podróżowania, a społeczność w końcu dostanie w swoje ręce pełne narzędzia moderskie.

Zobacz na YouTube

Przypomnimy, że Starfield zadebiutował 6 września zeszłego roku na PC oraz Xbox Series X/S - tytuł dostępny jest też od dnia premiery w usłudze Game Pass. W grze wcielamy się w górnika, który po odkryciu tajemniczego artefaktu i aktywowaniu go zostaje zaproszony do dołączenia do organizacji Konstelacja - jednej z ostatnich grup zrzeszających badaczy nieznanych zakątków kosmosu.

Pomimo szumnych zapowiedzi i bycia największą jak do tej pory produkcją Bethesdy, gra spotkała się z raczej mieszanymi opiniami graczy, którzy zwracali uwagę przede wszystkim na niezachęcające do eksploracji puste planety, archaiczne rozwiązania i brak unikalnego klimatu, jakim cechują się poprzednie produkcje studia z cykli Fallout oraz The Elder Scrolls. Obecnie gra w serwisie Steam posiada „mieszane” oceny na bazie prawie 95 tys. recenzji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Starfield

Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze