EA potwierdza: Battlefield 6 trafi również na PS4 i Xbox One, premiera pod koniec roku

Gra będzie jednak lepsza na PS5 i Xbox Series X/S.

Battlefield 6 zadebiutuje nie tylko na PC oraz PS5 i Xbox Series X/S, ale też konsolach poprzedniej generacji - poinformował podczas spotkania z inwestorami dyrektor generalny EA, Andrew Wilson. Wydawca potwierdził też premierę pod koniec 2021 roku, w trzecim kwartale fiskalnym.

Spekulacje dotyczące ominięcia PS4 i Xbox One pojawiły się po opublikowaniu przez Electronic Arts wpisu omawiającego wykorzystanie przez Battlefield 6 możliwości nowej generacji sprzętowej. Okazuje się jednak, że wydawca chciał jedynie podkreślić, że nadchodząca odsłona serii strzelanek zadziała na PS5 i Xbox Series X/S lepiej.

battlefield_6_poprzednia_generacja_1
W Battlefield 6 wrócimy do nowoczesnej wojny

- Gra będzie świetna na każdej konsoli - powiedział podczas konferencji dyrektor finansowy EA, nazywając jednak wersje na PS5 i Xbox Series X/S „wyjątkowymi”.

Wilson wyjaśnił, że sprzęt nowej generacji pozwala na umieszczenie na mapie większej liczby graczy, a także bardziej zaawansowaną destrukcję i fizykę, a tym samym więcej momentów z rodzaju „tylko w Battlefield”.

- Jesteśmy podekscytowani wizją ujawnienia gry w kolejnym miesiącu i podzielenia się detalami w okresie letnim - powiedział dyrektor generalny EA, jeszcze raz potwierdzając, że Battlefield 6 zobaczymy w czerwcu, a więc jeszcze przed EA Play Live, które zaplanowano na 22 lipca.

Jeżeli chodzi o premierę, gra ukaże się w trzecim kwartale aktualnego roku fiskalnego, a więc pomiędzy 1 października a 31 grudnia.

Z licznych nieoficjalnych informacji wiemy już niemal na pewno, że Battlefield 6 opowie o wojnie toczącej się w niedalekiej przyszłości. Nad grą pracuje od lat sprawujące pieczę nad serią studio DICE. Pomocy udzielają Criterion, DICE LA i EA Gothenburg.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami