Assassin's Creed pobiło finansowy rekord w 2020 roku

Siła Valhalli.

Miniony rok fiskalny - trwający od 1 kwietnia 2020 roku do 31 marca 2021 roku - był najlepszym pod względem wyników finansowym okresem w historii serii Assassin's Creed.

Ubisoft pochwalił się pobiciem rekordu sprzedażowego podczas telekonferencji z inwestorami.

- Valhalla wykonała kawał dobrej roboty - powiedział prezes firmy, Yves Guillemot, podkreślając znaczenie premiery ostatniej odsłony cyklu dla wyników sprzedaży. Dodał także jednak, że „niezwykle silna” była również sprzedaż starszych części oraz dodatków do Assassin's Creed Odyssey.

- Widzimy wyraźnie, że w przypadku Assassin's Creed mamy fantastyczny przepis na sukces i dlatego zdecydowaliśmy się przedłużyć wspieranie gry po premierze - zaznaczył Guillemot.

Prezes Ubisoftu podkreślił także udaną „transformację i budowanie na filarach gatunku RPG”, odnosząc się do ewolucji formuły rozgrywki, którą zapoczątkowano przy okazji premiery Origins. Zaznaczył także, że w wielu przypadkach gracze spędzali z Valhallą dużo czasu, nie odkładając przygody po zaledwie kilku czy kilkunastu godzinach.

- Właśnie to obserwujemy obecnie, co wpłynie na obecny rok finansowy, ale jednocześnie budujemy podwaliny pod najbliższe pięć lat dla całej marki - dodał Frederick Duguet, dyrektor finansów.

Warto przypomnieć, że już jutro - 13 maja - debiutuje pierwszy duży dodatek fabularny do Assassin's Creed Valhalla, który wprowadzi do gry zupełnie nową krainę. Eivor wybierze się do Irlandii.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami