Kwadrans pokazu możliwości PS5 - nowy gameplay z Ratchet & Clank: Rift Apart

W tym kilka minut z drugą postacią.

Podczas krótkiej prezentacji State of Play deweloperzy ze studia Insomniac opublikowali materiał z nowymi fragmentami rozgrywki z Ratchet & Clank: Rift Apart.

Na początku widzimy tytułowego bohatera w futurystycznej metropolii. To stolica świata z alternatywnej rzeczywistości, w której szalony naukowiec Doktor Nefarious został imperatorem. Miasto tętni życiem - w tle cały czas coś się dzieje.

Nie zabrakło prezentacji walki i eksploracji. Bohater jest teraz bardziej mobilny i zwinny, wykorzystując bieganie po ścianach i przyciąganie się linką, a także powietrzne uniki.

Druga część materiału skupia się na drugiej postaci - Rivet. Eksploruje bujną dżunglę i korzysta z bogatego arsenału. Seria Ratchet & Clank zawsze słynęła z nietypowych, często wyjątkowo efektownych w działaniu rodzajów broni.

Twórcy zaznaczają, że pełna wersja gry - debiutującej w czerwcu - zaoferuje dodatkowo otwarte obszary do zwiedzania, etapy z zagadkami dla Clanka, walkę na arenach, starcia w powietrzu, a także tryb fotograficzny.

Warto zaznaczyć, że choć prezentowany gameplay jest przykładem rozgrywki w 30 klatkach na sekundę, to w ubiegłym roku deweloperzy zasugerowali, że gra otrzyma także tryb 60 FPS - z nieco niższym poziomem oprawy graficznej.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami