Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejny exclusive PS5 wkrótce na PC? Sony pracuje podobno nad portem Ratchet & Clank: Rift Apart

Wnioski z ogłoszenia o pracę.

Skromne ogłoszenie o pracę wywołało spore poruszenie pośród fanów przygód Ratcheta i Clanka. Niepozorny wpis sugeruje, że ceniona odsłona serii o podtytule Rift Apart wkrótce doczeka się wydania na PC.

Holenderska firma Nixxes Software opublikowała ogłoszenie, w którym czytamy, że poszukiwani są specjaliści od projektowania UX i UI, którzy „pomogą wdrożyć i ulepszyć interfejs użytkownika w nadchodzących grach AAA na PC”. Oferta pracy w Utrechcie przeszłaby bez większego echa, gdyby nie pewien szczegół.

Studio Nixxes zostało przejęte przez Sony w 2021 roku, a sam prezes SIE Jim Ryan wspominał, że głównym zadaniem zespołu będzie pomoc przy tworzeniu portów gier z PlayStation na PC. Oznacza to, że nadczymkolwiek pracują deweloperzy, najprawdopodobniej chodzi o pecetową wersję jednego z tytułów wyprodukowanych przez japońską korporację.

Next Playstation to PC port from Nixxes
by u/Veloxz in GamingLeaksAndRumours

No dobrze, ale skąd pomysł, że chodzi akurat o Ratchet & Clank: Rift Apart? Ogłoszenie wypatrzył pewien użytkownik Reddita, który natychmiast podzielił się swoim odkryciem na forum publicznym. Zauważa on, że w treści komunikatu pojawia się wzmianka o mile widzianym doświadczeniu w obsłudze „oprogramowania pośredniczącego stworzonego przez firmę Coherent Labs”.

Tak się składa, że rozwiązania wspomnianej firmy wykorzystano właśnie w Ratchet & Clank: Rift Apart, więc internauci szybko połączyli kropki i doszli do wniosku, że produkcja Insomniac Games wkrótce doczeka się wydania na komputery osobiste. Oczywiście nie należy brać tych doniesień zbyt poważnie, jednak pojawienie się God of War czy The Last of Us na PC udowadnia, że Sony ochoczo wydaje na swoje największe przeboje poza PS5.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze