People Can Fly przejmuje kolejne studio, ma już siedem zespołów

Phosphor Games dołącza do firmy.

  • People Can Fly przejęło Phosphor Games
  • Studio zostało oddziałem polskiej firmy w Chicago

People Can Fly poinformowało o wykupieniu Phosphor Games - amerykańskiego studia, które przemianowano na oddział polskiej firmy w Chicago.

Nowy nabytek jest już siódmym zespołem deweloperskim należącym do rodzimej spółk. Pozostałe ekipy zlokalizowane są w Warszawie, Rzeszowie, Łodzi, Nowym Jorku, Newcastle i Montrealu.

- Przejęcie Phosphor Games jest prostą realizacją strategii, którą ogłosiliśmy, kiedy grupa PCF wchodziła na giełdę. Biorąc pod uwagę różnorodność tworzonych projektów, potrzebujemy doświadczonych, ambitnych profesjonalistów, którzy wykonają nasze plany - mówi Sebastian Wojciechowski, dyrektor generalny People Can Fly.

people_can_fly_phosphor_games
Phosphor Games jest częścią People Can Fly

Wykupione przez polską firmę studio założono w 2009 roku. Zespół w swoim dorobku ma między innymi sieciowe i osadzone w postapokaliptycznym świecie Nether, tytuł oparty na serialu „Herosi” oraz dedykowane rzeczywistości wirtualnej The Brookhaven Experiment.

People Can Fly obecnie pracuje nad dwoma niezapowiedzianymi dotąd projektami, które powstają dla Square Enix i Take-Two. Niedawno na rynku ukazała się najnowsza gra rodzimej ekipy - strzelanka Outriders.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami