Zelda: Breath of the Wild - dom: jak kupić, ulepszyć i dodać meble

Zadanie Hylian Makeover.

Choć nie jest to oczywiste, to w The Legend of Zelda: Breath of the Wild możesz mieć własny dom, do którego Link będzie wracał, by się przespać czy pooglądać zdobyte wyposażenie. Własne mieszkanie wiąże się jednak z wydatkiem.

Dom początkowo jest pusty, ale można go ulepszyć, dodając meble i ozdoby. Wszystkie szczegóły i informacje odnośnie kosztów znajdziesz poniżej. Kupno domu wiąże się z zadaniem pobocznym Hylian Makeover.

Na tej stronie:

Jak kupić dom

W Breath of the Wild dom dostępny do kupienia znajduje się tylko w jednym miejscu. To wioska Hateno Village (1) w południowo-wschodniej części mapy. Mieszkanie (2) stoi kilka kroków na południowy-zachód od kapliczki Myahm Agana Shrine (3), zaraz za mostem.

zelda_dom_1

Udaj się na miejsce i porozmawiaj z Bolsonem (4), mężczyzną w różowych spodniach. Postać powie ci, że jeżeli przyniesiesz mu 30 sztuk drewna (Wood), to cena kupna domu wyniesie 3000 Rupees.

zelda_dom_2

Jeżeli masz 30 sztuk drewna i wymaganą ilość Rupees, możesz już porozmawiać z Bolsonem i kupić mieszkanie. W przeciwnym przypadku:

Po dokonaniu transakcji możesz już wejść do mieszkania, chociaż będzie ono całkowicie puste. Można temu zaradzić, choć za dodatkową opłatą.

zelda_dom_3

Po kupnie domu możesz też porozmawiać z Hudsonem, co rozpocznie zadanie poboczne From the ground up, związane z budową miasta.

Dekorowanie domu, meble

Ponownie porozmawiaj z Hudsonem i wysłuchaj, co ma do powiedzenia. Następnie będziesz mógł od teraz wybrać opcję dialogową Build me something, by stopniowo dekorować i meblować dom.

Zobaczysz kolejne menu dialogowe:

 • Gear Displays - stojaki na wyposażenie
 • Installations - łóżko, oświetlenie, drzwi
 • House Exterior - ozdoby na zewnątrz: znak z imieniem, kwiaty, drzewa
zelda_dom_4

Każda ozdoba lub mebel kosztuje 100 Rupees. Kupno wszystkich dostępnych opcji będzie cię więc kosztować 1400 Rupees (lub 4400, wliczając kupno samego domu).

Oto wszystkie przedmioty, jakie możesz kupić za 100 Rupees:

 • Weapon mount - stojak na broń białą
 • Bow mount - stojak na łuk
 • Shield mount - stojak na tarczę
 • Bed - łóżko
 • Lighting - oświetlenie
 • Door - drzwi
 • A sign with my name - tablica z imieniem
 • Plant some flowers - kwiaty przed domem
 • Plant trees - drzewa przed domem

Umiejscowienie mebli i dekoracji jest ustalone z góry i nie możesz go zmienić.

Co daje kupno domu

Kupno mieszkania nie wiąże się ze szczególnymi bonusami. Jeżeli dokupisz do środka łóżko, możesz natomiast użyć go do odpoczynku i zregenerowania czerwonych serc życia.

zelda_dom_5

Natomiast kupując stojaki na broń i tarcze, możesz zyskać po trzy miejsca na broń białą, tarcze lub łuki, które mają dla ciebie szczególną wartość i nie chcesz się ich pozbywać.

Zawieszenie broni na stojaku oznacza oczywiście fizyczne wyjęcie jej z ekwipunku, więc nie możesz korzystać z danego przedmiotu i równocześnie wystawić go na stojaku.

Więcej porad:

Spis treści: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami