Assassin's Creed Valhalla - Stróż brata swego: Basim i Layla

Finał wątku Sigurda.

W pierwszej części misji Stróż brata swego opuściłeś symulację Walhalli. Od razu po tym wydarzeniu musisz - po krótkiej scence - pobiec za Basimem, który okazuje się zdrajdą.

Gdy go dogonisz, zacznie się walka.

Basim będzie co jakiś czas znikał w chmurze dymu. Wypatruj wtedy czerwonych znaczników (1) ataku dystansowego i wykonuj unik, by nie dać się trafić.

final1

Basim będzie też biegał na wyższym poziomie, poza zasięgiem ciosów. Staraj się strzelać do niego wtedy z łuku.

Pamiętaj jednak, żeby uważnie go obserować. Gdy skoczy (2), musisz wykonać unik, bo inaczej otrzymasz sporo obrażeń od ataku z wyskoku. Wtedy też masz chwilę, by zadawać mu obrażenia.

final2

Po jakimś czasie zacznie się druga faza starcia, kiedy Basim cały czas unika (3) twoich ataków wykonywanych normalnie. Można go trafiać tylko po idealnych unikach, gdy czas spowalnia.

W końcu Basim zacznie uciekać i musisz go gonić. To okazja, by pozbierać po drodze trochę roślin i strzał. Na końcu toru przeszkód skocz na przechyloną kolumnę (4). Zjedziesz po niej na dół i zacznie się druga walka.

final3

Ta część starcia nie różni się zbytnio od poprzedniej. Znów musisz polegać na idealnych unikach. Wykorzystaj spowolnienie czasu, by trafić w zielony czuły punkt (5) na ręce Basima. To pomoże go ogłuszyć.

final4

Kiedy pokonasz Basima, zacznie się dłuższa scenka. Potem musisz tylko podejść do Sigurda i usiąść obok niego. Rozmowa toczy się w zależności od twoich kilku wyborów związanych z Sigurdem z wcześniejszych misji.

Następnie gra przenosi nas ponownie do czasów teraźniejszych i sterujesz Laylą. Nie jest jednak jasno wskazane, czy mamy do czynienia z oddzielną misją. W każdym razie, po scence musisz po prostu przejść za dom i podejść do samochodu (6).

final5

Po kolejnej scence trafisz do ruin, w których wcześniej byłeś jako Eivor. Musisz podążać drogą z przeszkodami. Gdy dotrzesz do komnaty z wodą, zanurkuj, by przedostać się na drugą stronę i wejść na platformę (7).

final6

Wspinaj się na samą górę wysokiej kolumny. Trafisz do okręgu, przy którym wisi ciało Basima uwięzionego w symulacji. Layla też wejdzie do symulacji, gdzie trafi do Walhalli. Idź do bramy, a potem obejrzyj się i idź do Norn (8). Potem, po rozmowie z Basimem, podejdź do świetlistej postaci (9). Zacznie się scenka.

final7

Później przejmiesz kontrolę nad Basimem. Możesz eksplorować dom i okolice. By kontynuować rozgrywkę jako Eivor w Anglii, wróć do Animusa.

final8

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - Stróż brata swego: święte wrota, Walhalla

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami