Microsoft tworzy specjalną spółkę, by przejąć Bethesdę - o nazwie Vault

Nawiązanie do serii Fallout.

  • Microsoft dokonuje przejęcia Bethesdy przez spółkę Vault
  • Nazwa podmiotu to nawiązanie do serii Fallout

Microsoft utworzył odrębną spółkę, która przejmie ZeniMax i Bethesdę. Nowy podmiot nazwano Vault, co można przetłumaczyć jako „krypta”.

Nazwę sformowanej przez koncern z Redmond firmy ujawniono w dokumencie, w którym Komisja Europejska odnosi się do złożonego w styczniu wniosku o zaakceptowanie wspomnianej transakcji.

„Koncentracja dokonywana jest w drodze połączenia, w wyniku którego nowo utworzona spółka zależna Microsoft („Vault”) zostanie połączona z ZeniMax i do niego włączona” - napisano.

Nazwa utworzonej spółki jest nawiązaniem do serii Fallout, wydawanej przez Bethesdę, która jest częścią kupowanej przez Microsoft firmy ZeniMax. W cyklu postapokaliptycznych gier krypty to schrony, w których ludzie schronili się przed atakiem nuklearnym.

Warto zaznaczyć, że zakładanie nowego przedsiębiorstwa, by dokonało przejęcia nabytego podmiotu jest standardową procedurą. Przykładowo EA niedawno sformowało Codex Games Limited, które będzie bezpośrednim właścicielem Codemasters.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami