UOKiK przygląda się premierze Cyberpunk 2077

Urząd wystąpi do CD Projektu o wyjaśnienia.

  • UOKiK poprosi CD Projekt o wyjaśnienia związane z problemami Cyberpunk 2077
  • Urząd sprawdzi między innymi, jak przebiegają prace nad naprawieniem gry

Polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że przyjrzy się problemom związanym z premierą Cyberpunk 2077.

Produkcja CD Projektu jest krytykowana za stan techniczny na konsolach poprzedniej generacji - w efekcie niektórzy nabywcy tytułu poprosili zwrot pieniędzy. Okazuje się, że sprawę zbada wspomniany UOKiK.

- Występujemy do przedsiębiorcy o wyjaśnienia problemów z grą i działań przez niego podjętych - wyjaśnia Małgorzata Cieloch, rzeczniczka prasowa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną.

- Sprawdzimy jak producent pracuje nad wprowadzaniem poprawek czy rozwiązaniem trudności uniemożliwiających grę na różnych konsolach, ale także jak zamierza działać w stosunku do osób, które złożyły reklamacje i są niezadowolone z zakupu w związku z brakiem możliwości odtworzenia gry na posiadanym sprzęcie mimo wcześniejszych zapewnień producenta - dodaje.

Cieloch zaznacza, że UOKiK podejmie działania, gdy otrzyma od CD Projektu stosowne wyjaśnienia. Adwokat Dominik Jędrzejko, którego cytuje Dziennik Gazeta Prawna, zwraca uwagę, że organ może nałożyć karę w wysokości do 10 procent przychodów firmy lub nakazać spółce przekazanie nabywcom Cyberpunk 2077 na PS4 i Xbox One dodatkowych bonusów.

Obecnie trwają prace nad kolejnymi aktualizacjami tytułu. Z wcześniejszych zapewnień wynikało, że w styczniu i lutym pojawią się kolejne duże patche, które powinny naprawić szereg błędów oraz usterek.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami