Assassin's Creed Valhalla - Krwawe powitanie: Fulke i katedra

Poszukiwania Sigurda.

Po misji Kto pociąga za sznurki udaj się na zachód, za rzekę, do położonego tam konwentu (1), by spotkać się z Basimem. Asasyn czeka na skraju wzgórza przy klasztorze.

krw1

Porozmawiaj z nim. Po rozmowie idź za nim, wsiądź na konia i jedź z towarzyszem. Dotrzecie do małej wioski, gdzie musicie wejść do kościoła. Gdy to zrobisz, zacznie się scenka.

Po scence wejdź po drabinie i na piętrze zniszcz skrzynie (2), by móc przesunąć półkę blokującą wyjście.

krw2

Potem możesz zabić wrogów czekających na dole, ale możesz też po prostu się oddalić, nie zwracając na siebie uwagi. W każdym razie - porozmawiaj z Basimem, a potem ruszaj do Canterbury. Najlepiej użyć punktu szybkiej podróży w nadmorskim Folcanstan i stamtąd dostać się do celu.

Musisz dostać się do głównej katedry. Po spotkaniu z Basimem na miejscu udaj się prosto na drzewo (3), z którego przeskocz na mur, gdy wrogowie nie będą patrzeć. Załatw obydwu strażników po cichu. Idź przejściem dalej.

krw3

Radzimy użyć kruka, by zorientować się w położeniu wszystkich wrogów. Do katedry dotrzesz przechodząc po linie na dach kościoła (4). Z niego zejdziesz po drugiej stronie na ziemię i od razu przejdziesz w gęste krzaki po drugiej stronie ścieżki, by unikać wrogów. Stamtąd jest już blisko do rusztowania i wejścia do katedry (5).

krw4

Co ważne - jeśli nie uda ci się skradanie, wywołanie otwartej walki nie ma wpływu na przebieg misji. Jeśli chcesz, możesz po prostu biec do celu i zabić wszystkich po drodze.

W katedrze i tak musisz walczyć. Zeskocz z balkonu na jednego z wrogów, potem pokonaj resztę i idź za ołtarz (6). Tam znajdziesz przejście do podziemi.

krw5

Na dole musisz walczyć z Huskarlem. Nie jest to ciężki wróg do pobicia, tym bardziej, że pomaga ci Basim, który świetnie sobie radzi. Pamiętaj o strzelaniu w czułe punkty (7).

krw6

Po walce idź schodami w dół i korytarzem w prawo, gdy otworzysz drzwi, zacznie się dłuższa scenka. Po niej porozmawiasz z Basimem, a misja się zakończy.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - Raport o Cent: powrót po zakończeniu wątku

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - Marionetki i więźniowie: porwanie Tedmunda

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami