Assassin's Creed Valhalla - Kto pociąga za sznurki: łańcuch morski, szturm na Roucistre

Schwytanie prawdziwego Tedmunda.

Po misji Marionetki i więźniowie udaj się na północ do twierdzy nad rzeką. Na miejscu najlepiej podpłynąć do murów wpław i wspiąć się obok łańcucha (1) na górę. Jest tam tylko jeden strażnik, zabij go po cichu.

kto1

Cały czas kucając i zwracając uwagę na wrogów, wspinaj się na wieżę. Stań na belce i zniszcz deski (2) w ścianie, a otworzysz sobie wejście do budynku. W ten sposób nie musisz już kraść klucza od strażników.

kto2

W środku zniszcz podobne deski w podłodze, by móc opaść niżej. Następnie musisz strzelić przez kratę w belkę (3) blokującą wejście po drugiej stronie. Gdy to zrobisz, wyjdź drzwiami, przejdź dookoła i wejdź nowo otwartym przejściem.

kto3

W budynku zejdź na niższy poziom. Musisz tu zniszczyć dwa elementy (4) mechanizmu podtrzymującego morski łańcuch. Gdy to zrobisz, wyjdź na zewnątrz i wskakuj do rzeki. Pojedź do sojuszników do miejsca oznaczonego na mapie i radarze.

kto4

Gdy dotrzesz do dojuszników, porozmawiaj z wojownikiem. Zacznie się scenka. Potem w trakcie rozmowy z Basimem zgódź się, że już pora przeprowazdzić szturm. Zacznie się scenka wprowadzająca do ataku na zamek Roucistre.

Szturm wygląda tak, jak inne, które przeprowadzałeś wcześniej. Trochę walki, strzelania z łuku i używania tarana. Na początku poczekaj na towarzyszy z taranem i pozwól im zbliżyć się do bramy - pomagaj im poprzez atakowanie łuczników na murze (5).

kto5

Możesz pomóc pchać taran, by nieco szybciej zniszczyć bramę. Gdy się przebijecie, twój główny cel to zniszczenie kotłów z olejem, oznaczonych niebieskimi ikonami (6). W ten sposób taran będzie mógł przedostać się dalej. Kotły znajdują się zaraz za bramą, a potem jeszcze w jednym miejscu przy trasie.

kto6

Gdy zniszczysz wszystkie kotły, eskortuj dalej taran, odpierając wrogich żołnierzy. Gdy dalej cel się zaktualizuje, musisz zestrzelić elementy podtrzymujące most (7). To też nic nowego.

kto7

Następnie pomóc staranować kolejną bramę. Po każdym uderzeniu od razu się wycofujcie, by nie dać się podpalić. Kolejną szarżę wykonujcie, gdy ogień dogasa. Za bramą musisz pokonać wrogów, ale cel jest na wieży. Możesz od razu się tam wspiąć, by oszczędzić czas.

Zmierzysz się z Tedmundem, który nie stanowi poważnego wyzwania. Ma zestaw zwykłych ataków. Strzelaj w czułe punkty (8) z łuku, by szybko zakończyć potyczkę.

kto8

Po scence jedź z Basimem i więźniem przed zamek, by odegrać ustawioną scenę z Cynebertem. Po scence misja zakończy się.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - Krwawe powitanie: Fulke i katedra

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - Marionetki i więźniowie: porwanie Tedmunda

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami